MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MUĞLA EĞİTİMDE İYİ ÖRNEKLER YARIŞMASI İL DEĞERLENDİRME SÜRECİ SONUÇLANDI

Muğla Eğitimde İyi Örnekler Yarışmasında, saha değerlendirmesine hak kazanan okullar belli oldu.
MUĞLA EĞİTİMDE İYİ ÖRNEKLER YARIŞMASI İL DEĞERLENDİRME SÜRECİ SONUÇLANDI

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğünce il genelindeki okullardaki örnek çalışmaların ortaya çıkarılması ve yaygınlaştırılması amacıyla düzenlenen "Eğitimde İyi Örnekler" yarışmasında 48 başvuru, saha değerlendirmesine kalmaya hak kazandı. Okullardaki örnek çalışmaların yerinde değerlendirileceği yarışmada, saha değerlendirilmesine kalan projeler "muglaarge.meb.gov.tr" web adresinde yayımlandı.  

Muğla'daki okul ve kurumlarda sürekli gelişim vizyonuna sahip güvenilir ortamların oluşturulması, iyi örnek olarak kabul edilen çalışmaların ortaya çıkarılması, yaygınlaştırılması ve diğer okul/kurumlar tarafından model alınmasını sağlamak amacıyla düzenlenmekte olan "Eğitimde İyi Örnekler" yarışması bu yıl da iddialı projelerle devam ediyor. Öğretmenler, okullarda yapmış oldukları örnek çalışmalarla, yenilikçi uygulamalarla fark yaratıyor, ilham oluşturuyor, pek çok öğrencinin dünyasını değiştiriyor.

Etkin Öğretim, Kültür ve Sanat, Eğitime Erişim, Hayat Boyu Öğrenme, Değerler Eğitimi, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Üretim Odaklı İnovatif Düşünce ve Uygulama, Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Uygulamaları, Kurumsal Kapasitenin Geliştirilmesi, Sürdürülebilir Çevre ve Sağlıklı Yaşam olmak üzere toplam 10 farklı alanda düzenlenen yarışmaya, 198 proje başvurusu gerçekleşti.

Başvurular, "ilçe tasnif kurulu", "il değerlendirme kurulu" ve "saha değerlendirme kurulu" olmak üzere 3 farklı kurul tarafından değerlendirilmeye alındı. İlçe tasnif kurulunun değerlendirilmesi sonucunda 198 projeden 121 proje, il değerlendirme kuruluna kaldı. Muğla Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE koordinasyonunda yürütülen yarışmada, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi akademisyenleri ve alanında uzman öğretmenlerden oluşan il değerlendirme kurulunun gözlemleri sonrasında ise 48 başvuru, saha değerlendirmesine hak kazandı.

Önümüzdeki ay içinde gerçekleşecek saha değerlendirilmesinin ardından derece alan okullar belli olacak. Eğitimde iyi örnek oluşturan öğretmenlere ve okul idarecilerine, düzenlenen ödül töreniyle plaketleri verilecek.

Saha Değerlendirmeye Hak Kazanan Başvuru Listesi

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.