MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MUĞLA EĞİTİMDE UFUKLARI AŞIYOR

"Eğitimde Ufukları Aşıyoruz" il çalıştayı; 12 Şubat 2020 tarihinde 09.00-17.00 saatleri arasında Muğla Bahçeşehir Okulları Kampüsünde gerçekleşiyor.
MUĞLA EĞİTİMDE UFUKLARI AŞIYOR

"Eğitimde Ufukları Aşıyoruz" il çalıştayı; Muğla Valiliği himayelerinde, Muğla Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde, Muğla Büyükşehir Belediyesi, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi, GEKA (Güney Ege Kalkınma Ajansı) Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı işbirliğinde 12 Şubat 2020 tarihinde 09.00-17.00 saatleri arasında Muğla Bahçeşehir Okulları Kampüsünde düzenleniyor.

Yapılacak olan çalıştaya başta İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre olmak üzere il protokolu, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi öğretim görevlileri, ilçelerden gelen temsilciler, öğretmenler, Ölçme Değerlendirme Merkezi çalışanları katılacak.

Ülkemizin 2003 yılından bu yana katıldığı PISA araştırması sonuç performanslarının ayrıntılı bir şekilde incelenmesi, uygulanan öğretim programları ile eğitimi etkileyecek faktörlerin değerlendirilmesi, ülkelerin eğitim sistemleri ile öğrenme modellerinin karşılaştırılarak ilimizde yüksek nitelikli izleme yapılması ve bu alanlarda geliştirici politikaların belirlenmesi, Bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda ülkemizin bilişsel ve ekonomik gelişimine katkıda bulunmak amacıyla "Eğitimde Ufukları Aşıyoruz" il çalıştayı gerçekleşecek.

Ocak ayı içerisinde 13 ilçemizde gerçekleşen ilçe çalıştaylarının ardından 12 Şubat 2020'de yapılacak olan "Eğitimde Ufukları Aşıyoruz" il çalıştayı iki tur halinde gerçekleşecek. Çalıştay ilk turunda tören ve protokol konuşmaları yer alacak. İkinci turunda ise okuma beceri alanı, matematik okuryazarlığı alanı ve fen okuryazarlığı alanı olmak üzere üç ayrı komisyonun yer aldığı oturumlar yapılacak.

Söz konusu çalıştayda;

1.2023 Vizyonunda uluslararası izleme ve değerlendirmenin yeri

2.PISA 2018 ön raporunun incelenmesi ve değerlendirilmesi

3.Ölçme değerlendirmede gelişen ve değişen yaklaşımlar

4.Ülkelerin eğitim sistemlerinin karşılaştırılması ve değerlendirilmesi                                                 

5. Eğitimin ekonomik gelişmeye katkısı ve geliştirilebilecek öğretim modellerinin planlanması ana inceleme alanları ele alınacak.

11-02-2020

 

 

 

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.