MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MUĞLA ETWİNNİNG AİLESİ BÜYÜYOR

eTwinning 2022 yılı Ulusal Kalite Etiketi ödülleri açıklandı. İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz koordinasyonunda il genelinde yürütülen "eTwinning" faaliyetleri kapsamında 669 proje, Ulusal Kalite Etiketi ödülünü almaya hak kazandı.
MUĞLA ETWİNNİNG AİLESİ BÜYÜYOR

Avrupa'daki okullar ile iletişim kurulması, iş birliği yapılarak projeler geliştirilmesi amacıyla yürütülen eTwinning faaliyetleri, Muğla'da her geçen yıl başarı grafiğini yükseltmeye devam ediyor.

Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü (YEĞİTEK) tarafından Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde Muğla'da yürütülmekte olan  "eTwinning" faaliyetlerinde Ulusal Kalite ödülünü almaya layık projeler açıklandı. Ulusal Destek Servisi tarafından yapılan değerlendirmeler neticesinde, Ulusal Kalite Etiketi alan proje sayısı 2020 yılında 224 iken 2021 yılında 599 oldu, 2022'de ise bu sayı 669'a yükseldi.

İlimizde eTwinning faaliyetlerinin öğretmenlerin ve öğrencilerin üstün gayretleri ve yoğun ilgisiyle artarak devam ettiğini kaydeden İl Milli Eğitim Müdürümüz Emre Çay "Muğla eTwinning ailemiz her geçen yıl büyümeye devam ediyor. eTwinning proje çalışmalarına katılan ve Ulusal Kalite Etiketi alan tüm meslektaşlarımı yürekten tebrik ediyor; başarılarının devamını diliyorum." dedi.

Proje bazlı çalışmaları fevkalade önemsediklerini belirten İl Müdürümüz Emre Çay "Avrupa'da ve ülkemizde okulların birbirleriyle bağlantı kurabilmesi ve proje ortaklıkları yapabilmeleri amacıyla oluşturulan eTwinning faaliyetlerinde, öğretmenlerimiz nitelikli ve nicelikli projeler üreterek kişisel ve mesleki gelişimlerini yurt dışı kaynaklı besliyorlar. Öğrencilerimiz ise akranlarıyla ulusal ve uluslararası boyutta bilgi ve kültürel paylaşımda bulunarak kendilerini geliştirme imkanı buluyorlar. Aynı zamanda bilişim teknolojileri ve yabancı dil becerileri gibi konularda güçlü bir öğrenme deneyimi yaşıyorlar. Bunun yanı sıra eTwinning, öğrencilerin 21. yüzyıl becerilerini kazanmaları açısından da son derece yararlı bir platform." dedi

eTwinning 2022 Avrupa Kalite Etiketi sonuçlarının ise Kasım ayında açıklanması bekleniyor.

08-10-202208-10-2022

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.