MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MUĞLA "EVDE KAL", KİTAP OKU

MUĞLA

Muğla Evde Kal Kitap Oku!

Sayın Velilerimiz;

Covid-19 salgını nedeniyle uzaktan eğitimlerimiz devam etmektedir. Öğrencilerimiz eğitimlerine canlı dersler, EBA, TRT ve diğer platformlar üzerinden yapmaya devam etmektedirler. Bu süreçte kitap okumayı da ihmal etmememiz gerektiğini düşünüyoruz.

Çünkü kitap, çocukların bilişsel, duygusal, psiko-motor gelişimlerini destekleyen; dil, sosyal ve ahlaki gelişimlerine de doğrudan etki eden önemli bir araçtır. Çocuklar kitap sayesinde düşünme, problem çözme, yaratıcılıklarını ve yeteneklerini geliştirme fırsatlarına sahip olurken doğaya, insanlara, doğada gördüğü diğer canlılara ve olaylara karşı da hassasiyet geliştirmektedirler. Bunun yanı sıra kitap; çocukların kişilik gelişimine katkı sağlamakta, duygusal ve ruhsal ihtiyaçlarının karşılanmasında da önemli ölçüde etki etmektedir. Etkin okuyan ve okuduğunu anlayan bir öğrencinin başarı seviyesi de yüksek olmaktadır.

Gerek Milli Eğitim Bakanlığının yapmış olduğu sınavlarda gerekse Yüksek Öğretim Kurumları sınavlarında;  yeni nesil soruların mantık ilkelerine uygun biçimde düşünme ya da bu ilkelerden yararlanarak sorun çözmeye (akıl yürütme) dönük olması da öğrencilerimiz için kitap okumanın önemini arttırmaktadır. 

Kitap okuma konusunda ailelerin rol model olması çocuklarımız için çok önemlidir. Bu amaçla öğrencilerimizi kitap okumaya teşvik etmek için sizleri çocuklarınızla birlikte kitap okumaya davet ediyoruz. Ekteki çizelge doğrultusunda siz sayın velilerimizin çocuklarınızla birlikte kitap okuyabileceğiniz gün ve saatleri belirlemenizi ve okunan kitapları çizelgeye işleyerek sınıf öğretmenine sosyal medya üzerinden göndermenizi rica ediyoruz. Her hafta bu çizelge güncellenerek saatler aile fertlerinin koşullarına göre güncellenebilir.

Sağlayacağınız katkılardan dolayı şimdiden teşekkür ediyor, saygılar sunuyoruz.

                                                               

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü                                                                                  

                                              

 11-12-2020

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.