MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Muğla Evde Kaldı, Kitap Okudu, Spor Yaptı

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğünce, geçtiğimiz hafta sonu başlatılan ailece kitap okuma etkinliğine bir yenisi daha eklenerek bu hafta sonu da öğrenciler, "Evde Kal, Spor Yap, Zinde Kal" kampanyasına katılmaya davet edildi.
Muğla Evde Kaldı, Kitap Okudu, Spor Yaptı

 

 

Covid-19 tedbirleri kapsamında gerçekleştirilen hafta sonu sokağa çıkma yasağında, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, öğrenci ve velilere "Bu hafta sonu da evde kalıyoruz, ailece kitap okuyor, spor yapıyor ve hareketsiz kalmıyoruz." çağrısında bulundu. Öğrencilerimiz, çağrıya kulak vererek gerek kendileri gerekse aileleriyle birlikte yaptıkları sportif etkinliklerle evde hareketsiz kalmadıklarını, sağlıklı yaşam için sporun şart olduğunu #muglaevdekalsporyap" hashtagiyle gösterdiler.

Hafta sonu, öğrencilerin gerçekleştirdiği birbirinden farklı spor aktiviteleri, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinin resmi sosyal medya hesaplarından paylaşılırken takipçiler tarafından da büyük ilgi ve beğeni gördü. Aynı zamanda #Muğlaevdekalkitapoku hashtagiyle de öğrencilerin velileriyle birlikte kitap okuma etkinlikleri paylaşılmaya devam edildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, sokağa çıkma kısıtlamasında Milli Eğitim Müdürlüğünce planlanan etkinliklere ailelerin katılımından memnuniyetini dile getirerek "Çocuklarımızın evde aileleriyle birlikte kaliteli ve verimli zaman geçirmesine katkı sunmak amacıyla başlattığımız proje ve çalışmalarımız başarıyla devam ediyor. Çocuklarımız sokağa çıkma kısıtlamasında ebeveynleri ile bir arada oldukları evlerinde, hem aileleriyle birlikte kitap okuyor, hem spor yapıyor hem de eğleniyorlar. Zihinlerini ve bedenlerini zinde tutuyorlar. Bilinçli velilerimiz sayesinde, öğrencilerimizin evde kaldıkları bu süreci en güzel şekilde değerlendiklerini görmek inanın beni çok mutlu ediyor." dedi.

Muğla Milli Eğitim Müdürlüğü olarak öğrencilerin evlerinde aileleriyle birlikte kaliteli zaman geçirmeleri için "Okul Evimde" portalıyla uzaktan eğitim sürecine katkı sunmaya devam ettiklerini dile getiren Pervin Töre, "Eğitici videoların yer aldığı "Okul Evimde" portalını ziyaret eden öğrencilerimiz "Evde Spor" etkinlik videolarıyla hem spor yapıp hem de eğlenebilirler." dedi.

Töre sözlerini "Çok kıymetli velilerimize ve her biri birbirinden değerli öğrencilerimize kitap okumanın ve sporun hayatlarının vazgeçilmezi olduğu sağlıklı günler diliyorum." diyerek noktaladı.

 

20-12-202020-12-202020-12-202020-12-202020-12-2020

 

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.