MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MUĞLA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ 391 BİN AVRO HİBE DESTEĞİ ALMAYA HAK KAZANDI

Türkiye Ulusal Ajansı tarafından 2023 yılı Erasmus akreditasyonuna sahip kuruluşlar için öğrenici ve personel hareketliliği faaliyeti hibe başvuruları sonuçları açıklandı. Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Okul Eğitimi ve Mesleki Eğitim Alanında Erasmus Akreditasyonu için toplam 391 bin 319 Avro hibe desteği almaya hak kazandı.
MUĞLA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ 391 BİN AVRO HİBE DESTEĞİ ALMAYA HAK KAZANDI

T.C. Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı (Ulusal Ajans) tarafından desteklenen Erasmus+ Akreditasyonuna sahip kuruluşlar için hibe desteği başvurusu sonuçları açıklandı. Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Erasmus+ Okul Eğitimi Akreditasyonuna Sahip Kuruluşlar için Öğrenici ve Personel Hareketliliğine 216 bin 518 Avro, Mesleki Eğitim Alanında Erasmus+ Akreditasyonuna Sahip Kuruluşlar için Öğrenici ve Personel Hareketliliği faaliyetine ise 174 Bin 801 Avron olmak üzere toplam 391 bin 319 Avro hibe desteği almaya hak kazandı.

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Türkiye Ulusal Ajansı koordinasyonunda yürütülen Erasmus+ Okul Eğitimi ve Mesleki Eğitim Akreditasyonu projeleri ile öğretme ve öğrenmenin kalitesini artırmak, yeni teknolojilerin ve yenilikçi öğretim yöntemlerini tanıtmak, dil öğrenimini ve dil çeşitliliğini geliştirmek ve mesleki eğitimde iş tabanlı öğrenme/öğretme ve iş birliğinin artırılmasına yönelik çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda 2023 Erasmus+ Okul Eğitimi ve Mesleki Eğitim Akreditasyon faaliyetleri çerçevesinde Muğla genelinde akredite olan 70 okuldan 250'den fazla öğretmen, idareci ve öğrenciler, yurt dışındaki eğitim etkinliklerine dahil olmanın heyecanını yaşadılar.

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü 2021 yılında okul eğitimi alanında, 2022 yılında da mesleki eğitim alanında Türkiye Ulusal Ajansı tarafından akredite kurum oldu. Bu sayede 2021-2027 yılları arasını kapsayan Erasmus akreditasyonu kapsamında, öğretmenler ve öğrenciler dahil oldukları eğitim programları ile yurt dışına giderek uluslararası eğitim faaliyetlerinden istifade edebiliyorlar. Öğrencilerimiz yabancı dil öğrenme, yurt dışında eğitim görme, staj yapma gibi birçok konuda kendilerini geliştirme imkanı bulurken öğretmenler ise işbaşı gözlem ve izleme hareketliliğine katılarak farklı eğitim ortamlarını farklı eğitim sistemlerini yerinde görerek edindikleri kazanımları kendi okullarında aktarabilecekler.

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.