MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MUĞLA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ AVRUPA İLE EĞİTİM KÖPRÜSÜ KURUYOR

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen ERASMUS KA121 Projesi Okul Eğitimi Akreditasyonu, Avrupa ve Muğla öğretmenleri arasında eğitim köprüsü kurdu.
MUĞLA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ AVRUPA İLE EĞİTİM KÖPRÜSÜ KURUYOR

Proje kapsamında Avrupa'nın farklı ülkelerinden gelen öğretmenler ve öğrenciler, Muğla'da misafir edilirken Muğla'nın çeşitli okullarından öğretmenler ve öğrenciler için de yurt dışı hareketliliği sağlanıyor.

İlimizdeki eğitim kurumları ile yurt dışı eğitim kurumları arasında köprü kurmak amacıyla yürütülen "Muğla Host Schools'' MINDS (Methodology & Inclusion towards a Network of Digitalized Scenarios) isimli Erasmus KA121 Projesi kapsamında, İspanya'dan gelen 8 okul öncesi öğretmeni, Bodrum'a geldi. Bodrum Bilim ve Sanat Merkezi öğretmenleri Necip Akça ve Nihan Çınar'ın koordine ettiği projede, Bodrum ilçesinde okul ziyaretleri gerçekleştiren İspanyol öğretmenler, sınıf içi ve okul dışı birçok aktiviteye katılarak çeşitli etkinlikler gerçekleştirdiler.

İspanyol öğretmen kafilesi, Bodrum programında ilk olarak Şehit Barış Akay Anaokulu ve Mustafa Gülsiye Külcü Anaokulunda, STEAM ve Kaynaştırma Eğitimi faaliyetlerine katıldılar. Okulda gerçekleştirilen STEAM atölye çalışmalarını izleyen ve etkinliklere eşlik eden misafir öğretmenler, Türk meslektaşlarıyla tanışma fırsatı yakaladılar.

Kafilenin diğer bir durağı ise üstün zeka ve yetenekli öğrencilerin eğitim gördüğü ve Muğla'da sayıları 6'ya ulaşan Bilim ve Sanat Merkezi oldu. Bodrum Bilim ve Sanat Merkezini ziyaret ederek eğitim öğretim faaliyetlerini yerinde inceleyen ve derslere katılan Avrupalı öğretmenler, yapılan çalışmaları ilgiyle izledi.

İspanya'dan gelen misafir öğretmenler, faaliyetin son gününde TED Bodrum Koleji'ni ve Umurca Ömer Akın İlkokulunu ziyaret ettiler. Burada derslere katılan ve öğretmenler odasında Türk meslektaşlarıyla tanışma ve sohbet etme fırsatı yakalayan öğretmenler, iletişim ve sosyal medya üzerinden ülkelerinde yapılan çalışmaları takip ederek iletişimi sürdürmeyi ve kurulan bu güzel arkadaşlık köprüsünü kalıcı hale getireceklerini belirttiler.

Eğitim öğretim faaliyetleri yanında kültürel geziler ve aktivitelerle Bodrum'u tanıma fırsatı yakalayan öğretmenler, Türkiye'nin doğal ve tarihi güzelliklerine ve Bodrum'a hayranlıklarını ifade ettiler. Muğla'da katıldıkları eğitim turu ile Türkiye ve Türk eğitim sistemi hakkında bilgi ve deneyimler kazanacak olan öğretmenler, tecrübelerini kendi ülkelerine aktaracaklar.

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde Avrupa Öğretmen Hareketliliği, tüm ilçeleri kapsayacak şekilde devam ediyor.

11-10-202211-10-202211-10-202211-10-202211-10-2022

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.