MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MUĞLA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ İLE AKDENİZ KORUMA DERNEĞİ ARASINDA ÇEVRE DOSTU PROTOKOL İMZALANDI

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Akdeniz Koruma Derneği arasında 'Doğal ve Kültürel Mirası Koruma ve Gelecek Nesillere Aktarma' iş birliği protokolü imzalandı.
MUĞLA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ İLE AKDENİZ KORUMA DERNEĞİ ARASINDA ÇEVRE DOSTU PROTOKOL İMZALANDI

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından çevreye duyarlı, doğayla barışık, tüketim bilinci yüksek, ekolojik dengeye katkı sağlayan nesiller yetiştirilmesi amacıyla yürütülen Mavi Yeşil Okullar Projesi çerçevesinde, çevre koruma dernekleri ile yapılan paydaş çalışmalara bir yenisi daha eklendi. Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Akdeniz Koruma Derneği arasında 'Doğal ve Kültürel Mirası Koruma ve Gelecek Nesillere Aktarma' iş birliği protokolü imzalandı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Emre Çay ve Akdeniz Koruma Derneği Genel Müdürü Funda Kök tarafından imza altına alınan protokol ile Mavi Yeşil Okullar Projesi etkinliklerini çeşitlendirmek amacıyla kurumlar arasında iş birliği sağlanacak.

Öğretmen ve Öğrenciler Eğitimler Verilecek

Deniz koruma alanlarında Akdeniz foku, kum köpekbalığı, Marmaris semenderi gibi nesli tehlike altında olan türler ve bunların yaşadığı deniz ekosistemlerinin izlenmesi, restorasyonu ve kıyı balıkçılığının desteklenmesi amacıyla faaliyet gösteren Akdeniz Koruma Derneği ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında yapılan iş birliği protokolü çerçevesinde, Muğla ili genelinde bulunan tüm resmi ve özel eğitim kurumlarındaki öğretmen ve öğrencilere Muğla'nın biyoçeşitliliği hakkında farkındalık eğitimleri verilerek etkinlikler gerçekleştirilecek. 

Dernek 2012 Yılından Bu Yana Faaliyet Gösteriyor

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığının izin ve koordinasyonunda, Muğla ve Antalya Özel Çevre Koruma Bölgeleri (ÖÇKB) sınırları içinde, su ürünleri kooperatiflerinin katkısı ile çalışmakta olan Akdeniz Koruma Derneği, 2012 yılında ulusal bir sivil toplum kuruluşu olarak İzmir'de kuruldu. Akdeniz keşiş foku, kum köpekbalığı gibi nesli tehlike altında olan türler ve bunların yaşadığı deniz ekosistemlerinin izlenmesi ve restorasyonu, derneğin öncelikli çalışma konularından. Tüm bunlar tür ve habitatların korunmasına katkı sağlarken bir yandan da geleneksel kıyı balıkçılığını sürdüren balıkçıların meslekteki varlığını güvence altına alıyor.  

 

02-11-202302-11-202302-11-202302-11-2023

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.