MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü Yöneticileri, Okul ve Kurum Yöneticileri ile bir araya geldi

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü Yöneticileri, Okul ve Kurum Yöneticileri ile bir araya geldi

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Celalettin EKİNCİ´nin Başkanlığında Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Salonunda gerçekleşen Okul ve Kurum Müdürleri Toplantısına Müdürlüğümüze bağlı tüm okul ve kurumlarımızın idarecileri katıldı.

Geçtiğimiz eğitim öğretim yılının genel bir değerlendirilmesinin yapılmasının ardından
yerel, ulusal ve uluslararası alanda yürütülen projelere değinildi.

Yeni sınav sistemi, yenilenen müfredat programlari, kitap yazma komisyonlarının çalışmaları, Hayırsever işadamlarımızın eğitime yatırımları gibi önemli konularda bilgiler verildi.

Sayın EKİNCİ eğitimi ilgilendiren birçok alanda İlimizin Türkiye ortalaması gözönüne alındığında cok iyi bir konumda olduğunu belirtirken mevcut başarıyı idame ettirmenin hatta daha iyi bir konuma taşımanın daha çok çalışmaktan ve eğitim yöneticileri arasındaki kaliteli iletişim ve etkileşimden geçtiğinin altını çizdi.

Toplantıda Müdürlüğümüzce yürütülmekte olan Genç Kalemler Projesi kapsamında Ortaca Çaylı 100. Yıl Ortaokulu 8. sınıf öğrencisi Zeynep Atakan´ın yazdığı "Ömer Halisdemirler" adlı şiirden birkaç dizeyi dile getiren Sayın EKİNCİ geleceğin yazarlarının, bilim insanlarının, sanatkarlarının sınıflarımızda olduğunu, idareciler olarak bizlere düşen en büyük görevin de bu cevherleri ortaya çıkarabileceğimiz mecralar yaratmak olduğunu belirtti.

 

23-11-201723-11-201723-11-201723-11-2017

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.