MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MUĞLA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNDEN ÖĞRETMENLERE EK PROMOSYON MÜJDESİ!

Müdürlüğümüz ile Akbank AŞ arasında varılan anlaşma neticesinde öğretmenlere ve eğitim çalışanlarına 12 bin TL ek promosyon ödenmesi için imzalar atıldı. Böylelikle öğretmenlerin ve eğitim çalışanlarının almış olacakları toplam promosyon ücreti 23 bin TL'ye yükseldi.
MUĞLA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNDEN ÖĞRETMENLERE EK PROMOSYON MÜJDESİ!

Muğla İl Millî Eğitim Müdürlüğü, Fethiye, Menteşe, Ortaca ve Seydikemer İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine bağlı okul ve kurumlarda görev yapan 6100 personeli kapsayan maaş promosyon ihalesi, 2022 Mart ayında İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilmiş, ihale Akbank'ın verdiği 11.000 TL rekor promosyon teklifi ile sonuçlanmıştı. Zaman içerisinde öğretmenlerden ve eğitim çalışanlarından gelen talepler doğrultusunda, promosyon bedelinin ekonomik göstergeler karşısında düşük kaldığı belirtilerek yeniden değerlendirilmesine yönelik çalışmalar müjdeli bir haberle sonuçlandı. Akbank Muğla Şubesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz arasında yapılan görüşmeler sonucunda promosyon ücretlerinin güncellenmesi ve 12 bin TL ek ödeme yapılması için imzalar atıldı. 2022 Eylül ayından başlamak üzere 3 yılı kapsayacak ek protokol ile öğretmenlere ve eğitim çalışanlarına 12 bin TL maaş promosyonu, 15 Ekim tarihinden itibaren tek seferde ödenecek

İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen ek protokol imza törenine; İl Milli Eğitim Müdürümüz Emre Çay, Akbank Muğla Şubesi Müdürü Ali Demirok, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, İlçe Müdürleri ve Eğitim Sendikaların Muğla İl Başkanları katıldı.

İmza töreninde konuşan Akbank Muğla Şubesi Müdürü Demirok, "Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile karşılıklı iyi niyet çerçevesinde yürütülen istişareler neticesinde bugün Muğla eğitim camiasının mutlu olacağına inandığımız bir protokole imza atıyor olmaktan bizler de son derece mutluyuz. Bankamız ve tüm eğitim çalışanlarımıza hayırlı olmasını diliyorum." dedi.

Eğitim Sendikalarının il temsilcileri görüşlerini ifade ederek İl Müdürümüz Emre Çay'ın ve ekibinin gayretli çalışmalarıyla promosyon konusunun çözüme kavuşmasından memnun olduklarını belirttiler. Sendika üyelerinden gelen bu talebin İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından son derece hızlı ve tüm eğitim çalışanlarını memnun edecek şekilde çözülmesinden dolayı İl Müdürümüz Emre Çay'a ve ekibine teşekkür ettiler. Yapılan bu promosyon anlaşmasının diğer ilçeler için de umut olduğunu dile getiren sendika temsilcileri, tüm eğitim camiasını ilgilendiren bu konu karşısında bir arada hareket etmenin alanda olumlu karşılandığını ifade ettiler.

6 ay önce Akbank ile 11 bin lira gibi o günlerde rekor sayılabilecek bir promosyon anlaşmasına imza attıklarını hatırlatan İl Müdürümüz Emre Çay,  geçen zaman içerisinde artan memur maaşları da göz önünde bulundurulduğunda promosyonun güncellenmesi adına alandan çok sayıda talep geldiğini, bunun üzerine promosyon anlaşmasını tekrar masaya yatırdıklarını belirtti. Nisan ayında alınan 11 bin TL promosyona ek olarak 15 Ekim tarihinden itibaren tek seferde ödenmek üzere 12 bin lira ek promosyon sözleşmesine imza attıklarını vurgulayan İl Müdürü Emre Çay, "Tüm öğretmenlerimize ve eğitim camiamıza hayırlı uğurlu olsun." dedi.

Ek protokol imza töreni, karşılıklı imzaların atılmasının ardından toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.

28-09-202228-09-202228-09-202228-09-2022

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.