MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MUĞLA KOROLAR ŞENLİĞİ BAŞLADI

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi iş birliğinde, Muğla Bilim ve Sanat Merkezi koordinasyonunda düzenlenen Muğla Korolar Şenliği, 26 koronun katılımıyla Atatürk Kültür Merkezi'nde başladı.
MUĞLA KOROLAR ŞENLİĞİ BAŞLADI

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi iş birliğinde bu yıl ilk kez düzenlenen Muğla Korolar Şenliğinde, yüreği müzik sevgisi ile atan öğrencilerin müzik performanslarını sanatsal bir ortamda sergilemesi amaçlanıyor. Müzik ve koro eğitimine dikkat çekilerek farkındalık oluşturmak amacıyla Muğla'da ilk kez gerçekleştirilen ve Muğla'nın çeşitli ilçelerinden okulların koroları ile katıldığı şenlik, Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen açılış programı ile başladı. Şenliğin açılışına; Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektör yardımcısı Prof Dr. Ali Sülün, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Özgür Yıldız, Güzel Sanatlar Eğitimi Bölüm Başkanı Doç. Dr. Gülce Coşkun Şentürk, Müzik Eğitimi Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. İsmail Sınır, Menteşe İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kömürcü, şube müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Programda açılış konuşmasını yapan Menteşe İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kömürcü, "Bu etkinlik Muğla ilimizde ilk defa yapılıyor. Katılan 26 okulumuz var. Tüm öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum, onlar için güzel bir tecrübe olacak. Dinleyiciler için de güzel bir anı olarak kalacağını ümit ediyorum. Emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum." dedi.

Şenliğin anlam ve önemini belirtmek amacıyla konuşma gerçekleştiren Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Bölümü Başkanı Doç. Dr. Gülce Coşkun Şentürk, "Muğla'da müzik ve koro eğitimlerine dikkat çekmek, farkındalık oluşturmak amacıyla Muğla Korolar Şenliği'ni gerçekleştirmeyi çok istedik. Muğla'nın çeşitli ilçelerinden gelen 26 okulun katılımıyla Muğla'da ilk kez gerçekleşen korolar şenliği için heyecanlıyız. Bu süreçte üniversitemizin imkânlarını bize açan Rektörümüz Prof. Dr. Turhan Kaçar ve Muğla Milli Eğitim Müdürlü Emre Çay'a, şenliğin koordinasyonunda görev alan Muğla BİLSEM ve katılım gösteren tüm okul ve kurumlarımıza teşekkür ederiz." diye konuştu.

İki gün boyunca devam edecek olan ve toplam 6 oturumdan oluşan Korolar Şenliği'nde; MSKÜ Müzik Eğitimi Anabilim Dalı Korosu, Menteşe Şehit İbrahim Karaoğlan Ortaokulu Korosu, Menteşe Şehit Jandarma Binbaşı Kıvanç Cesur Ortaokulu Korosu, Muğla Büyükşehir Belediyesi Çok Sesli Çocuk Korosu, Marmaris Aksaz Turgutreis Ortaokulu Korosu, Muğla Bahçeşehir Koleji Korosu, Marmaris Pinokyo Anaokulu Hazırlık Sınıfı Korosu, Muğla Sınav Koleji Çocuk Korosu, Muğla TEK Koleji İlkokul Korosu, Köyceğiz BİLSEM Çocuk Korosu, Kavaklıdere Sadık Göçen Anadolu Lisesi Okul Korosu, Marmaris Çağdaş Bilim Koleji Korosu, Muğla Güzel Sanatlar Lisesi Korosu, Bodrum Mahinur Cemal Uslu Ortaokulu Okul Korosu, Fethiye Ölüdeniz Ortaokulu Çocuk Korosu, Datça Gençlik Korosu, Fethiye BİLSEM Korosu, Kavaklıdere Çayboyu Şehit Şenol Özbay Ortaokulu Korosu, Fethiye Özel Mini Akademi Okul Öncesi Korosu, Fethiye Milli Eğitim Müdürlüğü Çocuk Korosu, Bodrum BİLSEM Çocuk Korosu, Ortaca Bahçeşehir Koleji Korosu ve  Muğla BİLSEM Çocuk Korusu yer alıyor.

02-05-202302-05-202302-05-202302-05-202302-05-202302-05-202302-05-202302-05-202302-05-202302-05-202302-05-202302-05-2023

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.