MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MUĞLA MİLLİ EĞİTİME ATANAN PERSONELLER GÖREVE BAŞLADI

ÖSYM Başkanlığının KPSS-2023/4 yerleştirmeleri sonucunda sözleşmeli memur olarak Muğla'ya yeni atanarak göreve başlayan 36 personelin oryantasyon süreci başladı.
MUĞLA MİLLİ EĞİTİME ATANAN PERSONELLER GÖREVE BAŞLADI

Milli Eğitim Bakanlığınca merkez ve taşra teşkilatında 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4/B maddesi kapsamında istihdam edilmek üzere sözleşmeli mühendis, avukat, hemşire, diyetisyen ve büro personeli pozisyonlarına 5 bin sözleşmeli personel ataması gerçekleştirildi. Bu kapsamda Muğla'ya atanan 36 personel il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinde yeni görevlerine başladı.

Sözleşmeli memur olarak Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğüne atanan avukat, inşaat mühendisi, elektrik mühendisi, elektrik elektronik mühendisi, fizyoterapist ve diyetisyen olmak üzere 13 personel için oryantasyon süreci başladı.

Göreve yeni başlayan personele, insan kaynakları biriminden sorumlu İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hasan Arslan tarafından Müdürlük binasında tüm birimler tanıtıldı ve milli eğitim personeliyle tanıştırıldı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Emre Çay, görevlerine yeni başlayan personelle Müdürlük toplantı salonunda bir araya geldi. Personelle tek tek tanışan ve sohbet eden İl Müdürümüz Emre Çay, yeni görevlerinin hayırlı olması temennisinde bulundu.

Atamaların Milli Eğitime can suyu olduğunu belirten İl Müdürümüz Emre Çay, "Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Sayın Bakanımıza, eğitim ailemize nitelikli ve en çok ihtiyaç duyulan alanlarda gerçekleştirilen bu atamalar için şükranlarımı sunuyorum." dedi.

Muğla'nın bir eğitim şehri olduğunu ifade eden İl Müdürümüz Emre Çay, "Eğitimin yükselen yıldızı cennet Muğla'mızda, aileler çocuklarının eğitimini çok önemsiyor ve birinci öncelik olarak görüyor. Bu bizi fevkalade mutlu ediyor, aynı zamanda üzerimizdeki sorumluluğun ne kadar büyük olduğunu her an hissettiriyor. Eğitim, dünyanın tartışmasız en çok ciddiyet isteyen işidir. Bu minvalde sizlerin de yaptığınız işin vatandaşa hizmet, millete hizmet olduğu bilinciyle hareket edeceğinize, işinizi düzgün ve hakkıyla çok iyi yapacağınıza; hiçbir ayrım yapmadan herkese aynı sabır aynı mesafede yaklaşacağınıza inanıyorum. Nihayetinde hepimiz yaptığımız işlerle burada devletimizi temsil ediyoruz ve devletimizin kurumuna gelen her vatandaşın memnun ayrılması birinci önceliğimizdir." dedi.

Görevine yeni başlayan personele başarılar dileyen İl Müdürümüz Emre Çay, "Yeni görevinizin öncelikle sizlere, ailenize ve Muğla'mıza hayırlı olmasını diliyorum." dedi.

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.