MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MUĞLA MÜZESİNDE "GÜCÜMÜZÜ SANATTAN ALIYORUZ" TEMALI ETKİNLİK GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Muğla Valiliği himayelerinde, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü iş birliğinde, "Gücümüzü Sanattan Alıyoruz" temalı resim sergisi ve klasik müzik dinletisi gerçekleştirildi.
MUĞLA MÜZESİNDE

Muğla Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri tarafından Muğla Müzesinde gerçekleştirilen etkinliğe; İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Emre Çay, Menteşe İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kömürcü, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Bünyamin Bozoğlan, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Muhammer Cihan, Muğla Müzesi Müdürü Gülnaz Savran, Muğla Huzurevi sakinleri, Muğla Güzel Sanatlar Lisesi idarecileri, öğretmenleri ve öğrenciler katıldı.

Sergi öncesi müze ziyaretinde bulunan Muğla Güzel Sanatlar Lisesi 12. sınıf resim bölümü öğrencilerinin müzede gerçekleştirdikleri resim çalışmaları, 12. sınıf müzik bölümü öğrencilerinin icra ettiği müzik dinletisi eşliğinde sergilendi. Müzedeki sanat eserlerinin tuvale yansıtıldığı "Gücümüzü Sanattan Alıyoruz" Resim Sergisi'nin açılışını gerçekleştiren İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Emre Çay, sergiyi gezerek resimleri yapan öğrencilerden eserleri hakkında tek tek bilgi aldı. Çalışmaları çok beğendiğini ve serginin çok değerli olduğunu ifade eden İl Müdürümüz Sayın Emre Çay, etkinliğin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti. Sanata ve sanatçıya değer vermenin önemine değinen İl Müdürümüz Sayın Emre Çay, yetişmekte olan sanatçı adaylarını tebrik ederek her konuda desteklerini sürdürmeye devam edeceklerini belirtti.

 

İkramların ve klasik müzik dinletisinin ardından öğrencilere protokol tarafından Katılım Belgeleri takdim edildi. "Gücümüzü Sanattan Alıyoruz" Resim Sergisi, hafta boyunca müzede sergilenmeye devam edecek.

28-05-202228-05-202228-05-202228-05-202228-05-202228-05-202228-05-202228-05-2022

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.