MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MUĞLA ÖĞRETMEN AKADEMİSİ UZAKTAN EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR

 "Muğla Öğretmen Akademisi" PANDEMİ SÜRECİNDE başlatmış olduğu Yönetici, Öğretmen, Öğrenci ve Velilerimize yönelik uzaktan eğitim seminerlerine devam ediyor.
MUĞLA ÖĞRETMEN AKADEMİSİ  UZAKTAN EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR

Muğla Milli Eğitim Müdürlüğü, Koronavirüs (Covid-19) nedeniyle yüz yüze eğitime ara verilmesinden sonra çalışmalarını çevirimiçi ortamda devam ettiriyor. Müdürlüğümüz ARGE biriminin uzaktan eğitim sürecinde oluşturduğu, içeriğinde çevrimiçi etkinliklerin, yarışmaların, canlı yayınların, interaktif eğitimlerin, birbirinden eğitici video ve oyunların vb. yer aldığı Okul Evimde portali gerek ilimizde gerekse il dışında ilgiyle takip ediliyor. Aynı zamanda ilimizdeki yönetici ve öğretmenlerin, mesleki gelişimlerini 21. yüzyıl becerileri ile desteklemek ve eğitimin niteliğini artırmak amacıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde kurulan "Muğla Öğretmen Akademisi" pandemi  sürecinde de yönetici, öğretmen, öğrenci ve velilere yönelik verdiği uzaktan eğitimlerle çalışmalarını sürdürüyor.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinin yanı sıra Lefke Avrupa Üniversitesi,  Anadolu Eğitim ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı, Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV) ve ülkemizin önemli üniversitelerinin değerli akademisyenlerinin konuk edildiği Muğla Öğretmen Akademisinde, pandemi sürecinde 40'a yakın eğitim gerçekleştirildi. Yönetici, öğretmen, öğrenci ve velilere yönelik instagram üzerinden canlı olarak gerçekleştirilen eğitimler, bugüne kadar 10 bine yakın kişi tarafından izlendi. 

Muğla Milli Eğitim Müdürlüğünün instagram hesabı "mugla_mem" üzerinden canlı olarak gerçekleştirilen eğitimler;  yalnızca yönetici ve öğretmenlerin kişisel ve mesleki gelişimine katkı sağlamakla kalmıyor. Bununla birlikte öğrencilerin farklı konularda kendilerini geliştirmelerine, başarı ve motivasyonlarını yükseltmelerine, velilerin ise etkili  anne - baba tutumlarını geliştirmelerine yönelik eğitimler de gerçekleştiriliyor.

Muğla Öğretmen Akademisi bugüne kadar alanında uzman birbirinden değerli isimleri ağırladı.  Bunlar içinde akla gelen ilk isimlerden biri,  Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürü Dr. Hamza Aydoğdu. Geçtiğimiz mayıs ayında İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre  moderatörlüğünde, Aydoğdu ile eğitim üzerine sohbet gerçekleştirildi. Milli Eğitim Bakan Danışmanı Dr.Türker Toker, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilal Duman,  Avrupa- Lefke Üniversitesi Prof. Dr. Ayşegül Ataman, öğrencilerin Bonus Hocası olarak bilinen Süleyman Beledioğlu gibi birçok değerli ismin yanında,  Anadolu Eğitim ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı, Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV), Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ve Türkiye'nin önde giden üniversitelerindeki akademisyenler, çevrimiçi eğitimlerin konuğu oldular.

Eğitimlerine devam eden Muğla Öğretmen Akademisinin gelecek günlerdeki konukları:

8 Haziran 2020- Saat: 21.00 Yrd. Doç. Dr. Gökhan İskifoğlu (Teknoloji Kullanımı, İnternet Bağımlılığı, Online Dijital Ortamlarda Derslerin Yönetimi)

10 Haziran 2020- Saat: 14.00 DenizTemiz Derneği TURMEPA  (Covid-19 Sonrası Okullar ve Çevre Konusunda Bizi Ne Gibi Sorumluluklar Bekliyor)

12 Haziran 2020- Saat: 15.00 Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Görevlisi Dr. Perihan Korkut (Uzaktan Eğitimde Drama Uygulaması)

15 Haziran 2020- Saat: 21.00 Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Atılgan Erözkan (Uzaktan Eğitimde İletişim Farkındalığı)

17 Haziran 2020- Saat: 21.00 Paylaşımcı Proje Danışmanı Mehmet Altay  (Yeni Erasmus Dönemi 2021-2027 Planlanan Değişiklikler) 

 Çevrimiçi uzaktan eğitimler Muğla Milli Eğitim Müdürlüğünün "mugla_mem" instagram hesabından   verilmektedir. Geçmiş eğitimlere, Muğla Milli Eğitim Müdürlüğünün  Okul Evimde portalından ulaşabilirsiniz.

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.