MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MUĞLA OLGUNLAŞMA ENSTİTÜSÜ MASKE ÜRETİMİNE BAŞLADI

  Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Koronavirüs önlemleri kapsamında, Menteşe Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi koordinesinde, Muğla Olgunlaşma Enstitüsü ve Halk Eğitimi Merkezi iş birliğinde koruyucu maske üretimi başladı.  
MUĞLA OLGUNLAŞMA ENSTİTÜSÜ MASKE ÜRETİMİNE BAŞLADI

Muğla'nın cerrahi maske üretiminde, pilot il kapsamına alınmasının ardından Olgunlaşma Enstitüsünde kurulan atölyelerde gönüllü olarak çalışan usta öğreticiler tarafından maske üretimi gerçekleştirilmeye başladı. Hedefin 100 bin maske üretmek ve Muğla'nın cerrahi maske ihtiyacını karşılamak olduğu, İl Milli Eğitim Müdürümüz Pervin Töre tarafından belirtildi.

Muğla Olgunlaşma Enstitüsü üretim atölyesinde basın mensuplarıyla bir araya gelen İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, "Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak şu an için 5 bin maske üretmi ile başlamış bulunmaktayız. Biz sayımızı 100 bine çıkarmak istiyoruz. Vardiyalı hizmet vermek istiyoruz. Bunu sosyal sorumluluk projesi olarak kabul ediyoruz. Aynı zamanda mesleki ve vicdani sorumluluk olarak düşünüyor, her türlü hizmeti ekip arkadaşlarımızla birlikte yapmaya hazır olduğumuzu dile getirmek istiyorum.Bunun yanı sıra Şehit Ziya İlhan Dağdaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizin kimya bölümünün onayını Bakanlığımız tarafından aldık. Bugün arkadaşlarımız Ali Ağa tesislerini ziyarete gittiler. En kısa sürede hijyen maddesi ve kolonya üretimine başlayacağız. Böylece bir eğitim kurumu olarak sosyal ve küresel bir davanın içerisinde bulunmanın huzuru içerisindeyiz" diye ifade etti.

 

20-03-202020-03-2020

 

 

 

 

 

 

 

 

20-03-202020-03-2020

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.