MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MUĞLA SANAYİ SİTESİNDE MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ İRTİBAT BÜROSU OLUŞTURULDU

MUĞLA SANAYİ SİTESİNDE MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ İRTİBAT BÜROSU OLUŞTURULDU

Millî Eğitim Bakanlığımız ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasında imzalanan "Mesleki ve Teknik Eğitim İş Birliği Protokolü" kapsamında, İl Milli Eğitim Şube Müdürümüz Özcan Kuşçu, Mesleki Eğitim Merkezi idarecileri ve Muğla Küçük Sanayi Sitesi İşletme Kooperatifi yönetimi kurulu ile bir araya geldi.

Gerçekleştirilen toplantıda,18 Kasım 2021'de Millî Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer ile Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa Varank tarafından imzalanan Mesleki ve Teknik Eğitim İş Birliği Protokolünün önemine değinildi. Bu protokol ile organize sanayi bölgelerindeki mesleki eğitim merkezlerinin yaygınlaştırılması, bu okulların işletmeler ile iş birliğinin güçlendirilmesi, mesleki eğitime erişim kapasitelerinin artırılması, mezunların istihdam imkânlarının artırılarak ülkemiz üretim gücüne katkı sağlanması amaçlandığı belirtildi.

İl Milli Eğitim Şube Müdürümüz Özcan Kuşçu başkanlığında yürütülen toplantı neticesinde, protokol kapsamında yapılacak iş ve işlemlerin planlanarak karşılıklı dayanışma ve iş birliği içerisinde yürütülmesine karar verildi. Bu doğrultuda Muğla Sanayi Sitesinde, Mesleki Eğitim Merkezi İrtibat Bürosu oluşturuldu.

Sanayi Sitesi Mesleki Eğitim Merkezi İrtibat Bürosunda görevli olan yönetici ve öğretmenler; mesleki ve teknik Anadolu liseleri, mesleki eğitim merkezleri ile OSB ve sanayi sitelerinde bulunan işletmeler arasında köprü görevi görerek koordinasyon sağlayacaklar. İşletmelerde çalışanların mesleki eğitime katılımlarını artıracak faaliyetlerde bulunmasına, eğitim-sektör-istihdam iş birliği oluşturulmasına ve işletmelerin nitelikli iş gücü ihtiyaçlarının karşılanmasına katkı sunacaklar.

08-12-202108-12-202108-12-2021

 

 

 

 

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.