MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MUĞLA VALİSİ ORHAN TAVLI TEKNOFEST'İN YILDIZLARIYLA BULUŞTU

Muğla Valisi Orhan Tavlı ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Emre Çay, TEKNOFEST Karadeniz yarışmalarından 1 şampiyonluk olmak üzere 4 kupa ile dönen takımlarımızın yıldızlarıyla, düzenlenen ödül töreninde bir araya geldi.
MUĞLA VALİSİ ORHAN TAVLI TEKNOFEST'İN YILDIZLARIYLA BULUŞTU

30 Ağustos-4 Eylül tarihleri arasında Samsun'un Çarşamba Havalimanı'nda final ve ödül töreni gerçekleştirilen dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST'te, ilimizi başarıyla temsil ederek TEKNOFEST Karadeniz'e damga vuran, Muğla'nın bilim sevdalısı gençleri için Valilikte ödül töreni düzenlendi.

Vali Özer Türk Toplantı Salonu'nda gerçekleşen ödül törenine Vali Orhan Tavlı'nın yanı sıra, Kavaklıdere Kaymakamı Oray Güven, İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, Menteşe İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kömürcü, Marmaris İlçe Milli Eğitim Müdürü Sibel Kısa, Kavaklıdere İlçe Milli Eğitim Müdürü Nuray Kabaş, okul ve kurum müdürleri, öğrenciler ve danışman öğretmenleri katıldı.

TEKNOFEST Karadeniz yarışmalarında Türkiye şampiyonluğu başta olmak üzere çeşitli kategorilerde dereceye giren öğrenciler ve danışman öğretmenlerle bir araya gelen Vali Orhan Tavlı, projeler ve yarışma sürecinde yapmış oldukları çalışmalar hakkında bilgi aldı. Muğlalı gençlerin başarılarıyla gurur duyduğunu belirten Vali Tavlı, "Muğla'mız için, ülkemiz için, insanlık için proje geliştirerek çözüm üretmek üzere yaptığınız çalışmalara destek olmaya devam edeceğiz." dedi.

Devletimizin ve milletimizin güçlü olduğunu, devletimizin her zaman çalışan ve üreten gençlerin yanında ve destekçisi olduğunu belirten Vali Orhan Tavlı, "Gençlerimize imkân tanınması ve destek sağlanmasında Saygıdeğer Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere tüm Bakanlarımıza şükranlarımı sunuyorum." ifadelerini kullandı.

Muğla'mız, ülkemiz ve insanlık için çalışan, üreten, başarıyı yakalayan gençlerle ve öğretmenleriyle bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Orhan Tavlı, "İlimizi gururlandıracak başarılı projelere imza atan ve bu projelerde emeği geçen öğrencilerimizi bir kez daha kutluyorum. Öğrencilerimizin bu başarılarında emekleri bulunan anne ve babaları başta olmak üzere öğretmenlerini, okul yöneticilerimizi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz yetkililerini tebrik ediyorum. Başarılarınızın artarak devam etmesini diliyorum." dedi.

Bu yıl 5. düzenlenen TEKNOFEST yarışmasında Muğla'nın gençlerinin farklı alanlarda güzel başarılara imza attığını belirten İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, "Gençlerimiz, hayal ettiler, inandılar, gayret ettiler ve başardılar. Elde ettikleri başarılarla bizleri gururlandıran evlatlarımızı yürekten tebrik ediyorum. Gençlerimizin başarısında emeği geçen idarecilerimize, öğretmenlerimize ve ailelerine çok teşekkür ediyorum." dedi.

Danışman öğretmenlere plaket, öğrencilere ise çeşitli hediyeler veren Vali Orhan Tavlı, TEKNOFEST kapsamında geliştirilen roket, insansız deniz aracı ve elektrikli otomobili inceledi. Vali Tavlı, TEKNOFEST geleneğini yerine getirerek öğrencilerin geliştirdiği projeleri imzaladı. Toplu fotoğraf çekiminin ardından tören son buldu.

09-09-202209-09-202209-09-202209-09-202209-09-202209-09-202209-09-202209-09-202209-09-202209-09-202209-09-202209-09-202209-09-202209-09-202209-09-2022

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.