MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MUĞLA'DA 10 BİN OKUL PROJESİ KAPSAMINDA OKULLARI MESLEK LİSESİ ÖĞRENCİLERİ YENİLİYOR

Muğla'da "Temel Eğitimde 10 Bin Okul Projesi" kapsamında 75 okulun fiziksel alanlarının iyileştirilmesi ve alt yapılarının güçlendirilmesi çalışmaları Meslek Lisesi öğrencileri tarafından yapılıyor.
MUĞLA'DA 10 BİN OKUL PROJESİ KAPSAMINDA OKULLARI MESLEK LİSESİ ÖĞRENCİLERİ YENİLİYOR

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından okullar arası başarı ve imkân farklılıklarını azaltmak, eğitimde fırsat eşitliğini güçlendirmek amacıyla hayata geçirilen "Temel Eğitimde 10 Bin Okul Projesi" ile Muğla'da okulların alt yapısı güçlendirilmeye, eğitim ortamları zenginleştirilmeye devam ediyor.

Muğla'da proje kapsamında yer alan okullarda fiziksel alanların iyileştirilmesi, onarım ve tadilat çalışmaları  iki meslek lisesi tarafından yürütülüyor. Menteşe Şehit Ziya İlhan Dağdaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Fethiye Mustafa Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından il genelinde yürütülen çalışmalar sayesinde meslek lisesi öğrencileri hem iş imkanı hem de okulda öğrendiklerini sahada uygulama imkanı buluyorlar.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Emre Çay, projede yer alan ve iyileştirme çalışmalarında sona gelinen Şehbal Baydur İlk/Ortaokulunu ziyaret ederek yapılan çalışmaları takip etti. İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Ferman Akbulut, Menteşe İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kömürcü ve İl Milli Eğitim Şube Müdürümüz Yıldız Yılmaz eşliğinde gerçekleşen ziyarette çalışmaları yürüten meslek lisesi öğretmenleri ve öğrencilerinden çalışmalar hakkında bilgi alan İl Müdürümüz Emre Çay tadilat ve onarım çalışmalarına destek verdi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Emre Çay, "Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından yürütülen 10 Bin okul Projesi kapsamında yer alan 75 okulumuzu Mesleki ve Teknik Eğitim Şube Müdürlüğü bünyesindeki okullarımız ile eşleştirdik. Bakanlığımızın talimatlar doğrultusunda, Sayın Valimizin himayelerinde okullarımızın alt yapısının güçlendirilmesi, eğitim ortamlarının zenginleştirilmesi, öğrencilerin içinde yer aldığı sanatsal ve sportif etkinliklerin yapılması ile ilgili planlamaları yaparak uygulanmaya geçirdik. Pandemi döneminde maske ve dezenfektan üretimi ile ön plana çıkan meslek liselerimiz bugün baktığınızda okullarımızda iyileştirme çalışmalarına destek sağlıyor. Ben gayretli çalışmalarından dolayı tüm öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." ifadelerine yer verdi.

Birleştirilmiş sınıflar, önümüzdeki yıl donatımları ve ihtiyaçları karşılanmak üzere 10 Bin Okul Projesi kapsamına alındı. 10 Bin Okul Projesi kapsamında, 100 ve üstü öğrencisi olan ilkokul ve ortaokul olmak üzere Muğla'da 17 okulun bünyesindeki anasınıfları, anaokuluna dönüştürülecek. İlkokul bünyesindeki yer alan 1 anaokulu da bağımsız anaokulu olarak açılacak. Öte yandan 2022-2023 eğitim öğretim yılında, çalışmaları tamamlanan toplam 26 kapalı köy okulunun da açılışı yapılacak.

28-07-202228-07-202228-07-202228-07-202228-07-202228-07-202228-07-202228-07-202228-07-202228-07-2022

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.