MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MUĞLA'DA 19 BİN 222 ÖĞRENCİ SİNEMAYLA BULUŞTU

Millî Eğitim Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı arasında ''Sinemaya Gitmeyen Çocuk Kalmasın'' iş birliği protokolü kapsamında, ilimiz genelinde 19 bin 222 öğrencimiz sinemayla buluştu.
MUĞLA'DA 19 BİN 222 ÖĞRENCİ SİNEMAYLA BULUŞTU

Öğrencilerde ve toplumda; milli ve kültürel değerler yönünden farkındalık oluşturmak, topluma ve kişiye yararlı olacak temel değerleri gündeme getirerek öğrencileri hayata hazırlamak, kültürel, sosyal ve duygusal gelişimine katkıda bulunmak, öğrencilerin hayal gücünün gelişmesine imkân sağlamak, anı kültürü oluşturmak ve çevresine daha duyarlı bireyler yetiştirmek amacıyla Millî Eğitim Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı arasında imzalanan ''Sinemaya Gitmeyen Çocuk Kalmasın'' projesi kapsamında, 2021-2022 eğitim öğretim yılı Mayıs ve Haziran aylarında ücretsiz film gösterimi yapıldı.

İl genelinde "Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi" kapsamındaki pilot okullarımız öncelikli olmak üzere, 5.089 öğrenci ilk defa sinemaya gitme imkanı bulurken toplamda 19 bin 222 öğrenci, 652 öğretmenin refakatinde sinema ile buluştu. Öğrenciler, sinema salonlarında Kuklalı Köşk (Orman Kaşifi) ve Afacanlar-2 (İş Başa Düştü) filmlerini ücretsiz olarak izlediler.

Temel eğitim çağında olan ve daha önce sinema ile tanışmamış bir milyon öğrenciyi sinemayla buluşturmak üzere Kültür ve Turizm Bakanlığınca hazırlanan "Sinemaya Gitmeyen Çocuk Kalmasın" projesinin gösterimleri, yeni eğitim öğretim sezonunda, düzenlenecek çeşitli etkinliklerle birlikte hız kazanacak.

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.