MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MUĞLA'DA DEZENFEKTAN VE KOLONYA ÜRETİMİ BAŞLADI

Muğla Şehit Ziya İlhan Dağdaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde yeni tip koranavirüse (Kovid-19)  karşı alınan tedbirlere destek vermek amacıyla kurulan kimya tesisinde  dezenfektan ve kolonya üretimine başlandı.  
MUĞLA'DA DEZENFEKTAN VE KOLONYA ÜRETİMİ BAŞLADI

Menteşe ilçesindeki Şehit Ziya İlhan Dağdaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde salgına karşı alınan tedbirlere destek vermek için kimya tesisi kuruldu. 12 kişilik ekiple 22 günde kurulan tesiste el dezenfektanı, yüzey  dezenfektanı ve kolonya üretimi yapılıyor.

"Muğla'nın Teknik Gücü" ismi verilen ürün, kentteki okullar, kamu kurum ve kuruluşlarının yanı sıra talep edenlere gönderilecek.

Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve Muğla Valisi Esengül Civelek'in himayelerinde, kentte maske üretiminin ardından dezenfektan ve kolonya üretimi için çalışma başlattıklarını söyledi. Hızlı şekilde oluşturdukları takımla 22 gün gibi kısa bir sürede okul içine kimya tesisi kurduklarını belirten Töre, "Okuldaki öğretmenlerimiz adeta bir inşaat işçisi gibi çalışarak şu an Türkiye'de en verimli çalışan tesislerden birini kurdular.Yani bir fabrika kurdular." dedi.  

Töre, kurulan tesiste 1 saatte 1 ton dezenfektanı modern ortamda hijyenik şekilde üretebildiklerini kaydetti.

 

18-04-202018-04-202018-04-202018-04-202018-04-2020

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.