MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MUĞLA'DA DİN ÖĞRETİMİ ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü koordinasyonunda, il milli eğitim müdürlüklerince ülkemiz genelinde düzenlenen, "Türkiye Yüzyılı Din Öğretimi İl Çalıştayı" Muğla'da Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli ev sahipliğinde başladı.
MUĞLA'DA DİN ÖĞRETİMİ ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Din öğretimi alanında var olan sorunları tespit etmek, öneri, imkân ve fırsatları değerlendirmek amacıyla gerçekleştirilen çalıştaya; Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hammet Arslan, İl Müftüsü Yaşar Çapçı, İl Milli Eğitim Müdürümüz Emre Çay, il ve ilçe milli eğitim yöneticileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, akademisyenler, öğretmenler, MSKÜ İslami İlimler Fakültesi öğrencileri, imam hatip öğrencileri, veliler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan çalıştayın açılışında konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Emre Çay, "Yarınımızın teminatı olan öğrencilerimizin bilimsel ve akademik anlamda yetiştirmenin yanında milli ve manevi yönden de yetiştirmek bizler için oldukça önemli bir vazifedir. Buradan hareketle, Bakanlığımız koordinasyonunda tüm illerde yapılan bu çalıştaylar neticesinde din öğretiminin nitelik ve niceliksel olarak ele alınıp farklı bakış açılarıyla değerlendirilerek ortaya çıkacak önerilerin Bakanlığımız Din Öğretimi Genel Müdürlüğüne iletilmesi sağlanacak ve bu süreç neticesinde inşallah yeni yüzyılımızda din öğretimine yönelik gerekli görülen güncellemeler yapılacaktır. Kıymetli Katılımcılar, sizlerin katkılarıyla yapılacak olan bu çalıştayın öğrenci, öğretmen, yönetici, veli, paydaş kurumlar ve STK'ları ihtiva ediyor olması, yerelin bakış açısı ve ihtiyaç analizinin yapılması açısından oldukça anlamlı olmuştur. Bu bağlamda yapılacak olan bu çalıştayın faydalı olacağına inanmaktayım." ifadelerine yer verdi.

Çalıştayın selamlama konuşmaları ise MSKÜ İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hammet Arslan ve İl Müftüsü Yaşar Çapçı tarafından gerçekleştirildi. Protokol konuşmalarının ardından, oturumlara geçildi. 3 oturum halinde gerçekleşen çalıştayda; temel eğitim ve ortaöğretim kurumlarında din kültürü ve ahlak bilgisi dersi ile din, ahlak ve değer alanı seçmeli derslerinin öğretimine dair geliştirilmesi gereken hususlar, çözüm önerileri ve iyi uygulama örnekleri istişare edildi. Gün boyu devam eden çalıştay, sonuç raporlarının sunulmasının ardından katılımcılara İl Müdürümüz Emre Çay tarafından teşekkür belgelerinin takdimiyle sona erdi.

18-12-202318-12-202318-12-202318-12-202318-12-202318-12-202318-12-202318-12-202318-12-202318-12-202318-12-202318-12-2023

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.