MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MUĞLA'DA DOĞA EĞİTİMİNE TÜRKİYE'NİN DÖRT BİR YANINDAN ÖĞRENCİLER KATILIYOR

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan Muğla'da Doğa Eğitimi Projesi, Türkiye'nin farklı noktalarından 30 Bilim ve Sanat Merkezi öğrencisini Muğla'da buluşturacak.  
MUĞLA'DA DOĞA EĞİTİMİNE TÜRKİYE'NİN DÖRT BİR YANINDAN ÖĞRENCİLER KATILIYOR

TÜBİTAK 4004 "Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları" tarafından desteklenen "Muğla'da Doğa Eğitimi" projesinin başvuru sonuçları açıklandı.

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğünce yürütülen TÜBİTAK 4004 "Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları" destekli "Muğla'da Doğa Eğitimi" projesine, Türkiye genelindeki BİLSEM'e kayıtlı öğrencilerden yoğun bir başvuru gerçekleşti. 47 farklı ilden 670 başvurunun yapıldığı projeye, 6. 7. ve 8. sınıf öğrencileri arasından toplam 30 öğrenci seçildi. Seçilen asil ve yedek öğrencilerin isim listesi ise Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğünün ARGE web sayfasında yayımlandı. Başvurularda, öğrencilerin şehit ve gazi yakınlığı, aile bireylerinden vefat durumu, daha önce doğa eğitimlerine katılım durumu, seyahat engel durumu, not ortalaması, bölgesel ve cinsiyet dağılımı, aile gelir durumu gibi kriterler gözetildi.  

09-15 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan "Muğla'da Doğa Eğitimi" projesinde; Türkiye'nin dört bir tarafından gelen öğrenciler, 5 gün boyunca 5 farklı ilçede, 26 farklı başlık altında hem eğlendiren hem öğreten etkinliklerle buluşturulacak. Öğrenciler, 2 proje uzmanı akademisyen, 13 eğitmen ve 5 rehber öğretmenin gözetiminde, Muğla'nın tarihi ve doğal güzelliklerini yerinde tanırken uygulamalı eğitimlerle de farkındalık kazanacaklar.

"Muğla'da Doğa Eğitimi" ile öğrencilerin doğaya bakış açılarına bütüncül bir yaklaşım kazandırmak, ekosistemin bileşenleri konusunda bilinçlendirmek ve insanoğlunun neden olduğu kirletici unsurların başka canlıların yaşamını nasıl olumsuz etkilediği konusunda farkındalık geliştirmelerini sağlamak amaçlanıyor.

Doğa eğitimlerine katılacak öğrencilerin konaklama ve tüm giderleri proje kapsamında karşılanacak.

TÜBİTAK 4004 Muğla'da Doğa Eğitimin Asil ve Yedek Katılımcı Listesi için Tıklayınız

20-06-202320-06-202320-06-202320-06-202320-06-2023

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.