MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MUĞLA'DA İKİ KUŞAK OKULDA

Muğla'da öğrenci velilerinin eğitiminde yine bir ilk gerçekleştirildi. Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, okul öncesi ve ilkokul 1. sınıf öğrencilerin velilerine yönelik "İlk Öğretmenim Ailem!" sloganıyla "Muğla'da İki Kuşak Okulda" projesi başlatıldı.
MUĞLA'DA İKİ KUŞAK OKULDA

 

 

Sloganımız "İlk Öğretmenim Ailem!"

İl Milli Eğitim Müdürü Pervin TÖRE "Eğitimcilere göre erken eğitim saf yüne sürülen boya gibidir hiçbir kimyasal sürülen o boyayı çıkaramaz. Çocuk altı yaşına kadar, kişisel gelişimini, aileden aldığı eğitimin kalitesine ve şekline uygun olarak yüzde seksene yakın tamamlanmış olur. Güçlü toplumların güçlü bir aile yapısına sahip oldukları bilinmektedir. Bu bağlamda Müdürlüğümüz tarafından "Eğitim ailede başlar." ilkesinden hareketle bu projeyi başlattıklarını ifade ettiler."

İl Müdürü TÖRE, Milli Eğitim Bakanımız Ziya SELÇUK'un "sevgide, umutta ve emekte iyi bir dönem geçirmek için mutlu okullara, mutlu çocuklara, mutlu öğretmenlere ve mutlu ailelere ihtiyacımız var." sözünün bu projede hayat bulacağına inandıklarını söyledi.

İlk program Marmaris'te gerçekleştirildi.

Muğla Milli Eğitim Müdürlüğü ve İzmir Özel Türk Koleji Marmaris Kampüsü işbirliğiyle 2019-2020 eğitim öğretim yılı boyunca yapılması planlanan "Muğla'da İki Kuşak Okulda Projesi"nin açılış programı 03.09.2019 Salı günü saat 15.00'te Marmaris Armutalan Kültür Merkezinde gerçekleşti.

Programa Temel Eğitim Genel Müdürü Dr. Cem GENÇOĞLU katıldı

Programa Bakanlığımız Temel Eğitim Genel Müdürü Sayın Dr. Cem GENÇOĞLU, Geçmiş Dönem Müsteşar Yardımcısı Sayın Merdan TUFAN, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Pervin TÖRE, İzmir Özel Türk Koleji Genel Müdürü Sayın Yiğit TATIŞ, idareciler, öğretmenler, anne ve babalar katıldı.

Türkiye'de ilk defa uygulandı

Türkiye'de bir ilki gerçekleştiren aynı anda 13 ilçemizde canlı olarak yayınlanan program, Bayrak Marşıyla sahneye bayrakların alınması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'mızın okunmasıyla başladı. Ardından İzmir Özel Türk Koleji Genel Müdürü Yiğit TATIŞ, İl Milli Eğitim Müdürümüz Pervin TÖRE, Geçmiş Dönem Müsteşar Yardımcısı Merdan TUFAN, Temel Eğitim Genel Müdürü Dr. Cem GENÇOĞLU birer konuşma yaptılar.

Program 13 İlçemizde canlı olarak yayınlandı

Armutalan Kültür Merkezinde yoğun bir ilgi ile izlenen program, 13 ilçemizde, tele konferans yöntemiyle canlı olarak yayınlandı. Halk eğitim merkezleri toplantı salonlarında milli eğitim müdürlerinin koordinesinde, okul müdürleri, öğretmenler ve velilerin katılımıyla sinevizyondan takip edilen program ayrıca sosyal medya hesaplarından da canlı olarak öğretmen ve velilerimize ulaştı.

Konferansın bu ay ki konuğu Uzman Psikolojik Danışman Ferhan BIÇAKÇILAR

Muğla' da İki Kuşak Okulda projesinin ilk konuğu "Bugüne kadar mesleki alanında 1000'in üzerinde seminer ve eğitim vermiş" Uzman Psikolojik Danışman Ferhan BIÇAKÇILAR oldu. Pisikolojik Danışman Ferhan BIÇAKÇILAR'ın sunumu salonda ve ekranlarda ilgiyle izlendi.

Çocuklar Okula Başlarken Aileler Neleri Bilmeli?

"Çocuklar Okula Başlarken Aileler Neleri Bilmeli?" teması tüm detaylarıyla ele aldığı sunumunda BIÇAKÇILAR, velilerimizin çocuklarına nasıl yaklaşması gerektikleri anlatıldı doğru bilinen yanlışlar üzerinde durdu.

Eğitimler devam edecek

2019 ? 2020 eğitim öğretim yılı boyunca devam edecek olan "Muğla'da İki Kuşak Okulda" projesi ile velilerimizin çocuklarına nasıl yaklaşması gerektikleri anlatılacak, doğru bilinen yanlışlar üzerinde önemle durularak velilerimizin eğitim alması sağlanacaktır.

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.