MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MUĞLA'DA KADINLAR DEPREMİN YARALARINI SARMAK İÇİN DİKİYORLAR

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde, Muğla Olgunlaşma Enstitüsü ile Muğla genelindeki köy yaşam merkezleri ve halk eğitimi merkezlerinde çalışan usta öğreticiler ve kursiyerler, afetzedelerin acil ihtiyaçlarını gidermek için el ele tek yürek oldular.
MUĞLA'DA KADINLAR DEPREMİN YARALARINI SARMAK İÇİN DİKİYORLAR

Muğla Olgunlaşma Enstitüsü ve il genelinde tüm halk eğitim merkezlerindeki usta öğreticiler ile kursiyerler, dikim atölyelerinde çadır kentlere yerleşen depremzedeler için 10 bin uyku tulumu, polar kumaştan battaniyeler, eşofman takımları, pançolar vb. giyim ürünleri dikiyorlar. Depremzede çocuklara moral kaynağı olması adına örgü ve pelüş oyuncaklar üretiyorlar. Afetzedelerin acil ihtiyaçlarını gidermek için üretilen ürünler, Muğla Valiliği koordinesinde hazırlanan yardım tırıyla deprem bölgesine gönderiliyor.

Datça ilçesinde köy yaşam merkezlerine dönüştürülerek halk eğitim kursu açılan Çeşme ve Yaka Mahallelerindeki okullarda, dikiş atölyeleri kuruldu. Mahalle sakini kadınlar, gönüllü olarak bu atölyelerde hayırseverlerin, öğretmenlerin ve usta öğreticilerin bağışlarıyla tedarik edilen malzemelerden kışlık kıyafet dikiyorlar. 

Üretilen ürünlerle birlikte gıdadan giyim eşyasına, battaniyeden hijyen ürünlerine kadar acil ihtiyaç malzemelerinden oluşan yardım paketleri, deprem bölgesine gönderiliyor.

Afetin yaralarını sarmak için Muğla eğitim camiasının seferber olduğunu ifade eden İl Müdürümüz Emre Çay, "Tüm okul ve kurumlarımızda öğretmenlerimiz, usta öğreticilerimiz, kursiyerlerimiz, tek yürek olarak büyük bir özveri ve gayretle çalışıyorlar. Meslek liselerimiz, hayat boyu öğrenme kurumlarımız, mesleki eğitim merkezlerimiz, rehberlik ve araştırma merkezlerimiz, okul öncesi kurumlarımız, özel eğitim kurumlarımız tüm öğretmen ve personelimizle depremzede vatandaşlarımızın yaralarını sarmak için tüm imkânlarını seferber ettiler. Ülke olarak zor bir sınavdan geçtiğimiz bu günlerde büyük bir fedakârlık örneği gösteren Muğla eğitim camiamızın her bir ferdine şükranlarımı sunuyorum." dedi.

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.