MUĞLA'DA MİNİK HAMLELER PROJESİ HAYATA GEÇİRİLDİ
İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz, Muğla Gençlik Spor İl Müdürlüğü ve Türkiye Satranç Federasyonu arasında imzalanan "Minik Hamleler Projesi" iş birliği protokolü kapsamında, il genelindeki anaokullarına satranç takımları ve eğitim setleri dağıtılıyor.Okul öncesi çağındaki çocukları, erken yaşta satranç sporuyla tanıştırmayı, çocukların gelişimine katkı sunmayı ve ülke genelinde satranç sporcularının sayısını artırmayı hedefleyen "Minik Hamleler Projesi" kapsamında, Muğla'da resmi ve özel 121 bağımsız anaokulunda, Türkiye Satranç Federasyonu tarafından satranç takımları ve eğitim setlerinin dağıtımı gerçekleştiriliyor.
Çocukların erken yaşta satranç sporuyla tanışmasının önemini vurgulayan İl Millî Eğitim Müdürümüz Emre Çay "Okul öncesinde çocuklarımızın satranç sporu ile erkenden buluşmasını sağlamak amacıyla Türkiye Satranç Federasyonu ile iş birliği protokolü imzaladık. Minik Hamleler Projesi kapsamında, il genelindeki 121 bağımsız anaokulumuzda, satranç takımları ve eğitim setlerinin dağıtımına başlandı. Çocuklarımız, satranç sporuyla ne kadar erken yaşta tanışırlarsa o kadar iyi. Erken yaşlarda zihinsel gelişimlerine katkı sağlayan ve stratejik düşünme becerilerini destekleyen satranç gibi çok özel bir spor sayesinde, dijital bağımlılıklardan korunmalarını ve eğitim öğretim hayatlarında da daha başarılı bireyler olmalarını amaçlıyoruz. Okul öncesindeki yavrularımız, minik hamlelerle büyük başarılar elde edecekler. Türkiye Satranç Federasyonuna, değerli katkıları için çok teşekkür ediyoruz." diyerek projenin hayırlı uğurlu olmasını diledi.