MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MUĞLA'DA ÖĞRENCİLERE KAZANIM DEĞERLENDİRME UYGULAMASI YAPILDI

Muğla ili genelinde düzenlenen LGS provası niteliğindeki Kazanım Değerlendirme Uygulaması'nda, 8. sınıf öğrencileri sınav heyecanı yaşadılar.
MUĞLA'DA ÖĞRENCİLERE KAZANIM DEĞERLENDİRME UYGULAMASI YAPILDI

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğünce, Muğla Ölçme Değerlendirme Merkezi koordinasyonunda 8. sınıf öğrencilerine yönelik il genelinde eş zamanlı olarak Kazanım Değerlendirme Uygulaması gerçekleştirildi.

Öğrencilerin kazanım eksikliklerini tespit etmek ve LGS merkezi sınavı hazırlıklarına destek olmak amacıyla yapılan Kazanım Değerlendirme Uygulaması'na 13 ilçede, 241 ortaokulda, 8. sınıf seviyesinde 11 bin 694 öğrenci katıldı.

Sözel ve sayısal olmak üzere iki oturum halinde düzenlenen Kazanım Değerlendirme Uygulaması'nın 75 dakika süren ilk oturumu 09.00'da başladı. 50 soruluk sözel oturumda; Türkçe (20 soru), T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük (10 soru), Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi (10 soru), İngilizce (10 soru) soruları yer aldı. Sayısal olan ikinci oturum ise 10.40'ta başladı ve 80 dakika sürdü. 40 soruluk sayısal oturumda; Matematik (20 soru) ve Fen Bilgisi (20 soru) soruları yer aldı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Emre Çay, Kazanım Değerlendirme Uygulaması'nı yerinde görmek üzere, Menteşe Nazmi Zehra İyibilir Ortaokulunu ziyaret etti. Uygulamanın yapıldığı sınıfları gezen İl Müdürümüz Emre Çay, LGS merkezi sınavına hazırlanan ve uygulamaya katılan 8. sınıf öğrencilerine başarılar diledi.

Okul idarecisi ve öğretmenlerle bir araya gelen İl Müdürümüz Emre Çay, Kazanım Değerlendirme Uygulaması hakkında istişarelerde bulundu. Kazanım Değerlendirme Uygulaması ile öğrencilerin hem kazanımlarını ölçmede hem de LGS merkezi sınavına hazırlanmalarında çok önemli katkı sağlandığını belirten İl Müdürümüz Emre Çay, "Öğrencilerimizin derslerdeki kazanım eksikliklerini tespit etmek ve eğitim öğretim programlarını buna göre şekillendirmek amacıyla il genelinde gerçekleştirdiğimiz Kazanım Değerlendirme Uygulaması, aynı zamanda LGS sınavına da bir hazırlık mahiyeti taşıyor. Sınav süresini verimli kullanmaları, sınav kaygısıyla baş edebilme becerilerini geliştirmeleri adına merkezi sınava uygun olarak hazırlanan bu uygulama ile öğrencilerimiz, LGS sınavını gerçek zamanlı olarak deneyimlemiş olacaklar. Muğla Ölçme Değerlendirme Merkezi öğretmenleri tarafından hazırlanan ve soru havuzunda toplanan sözel ve sayısal sorular, güncel ve ders müfredatına uygun şekilde soru kitapçıklarında bir araya getirildi. LGS sınavına da birebir uygun nitelikte, titizlikle hazırlanan Kazanım Değerlendirme Uygulaması'nda emeği geçen tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyor; sınava katılan tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum." dedi.

03-01-202303-01-202303-01-202303-01-202303-01-2023

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.