MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MUĞLA'DA ÖĞRETMENLERİMİZ HER AKŞAM BİLGİ YARIŞMASINDA BULUŞUYOR

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ramazan akşamlarında öğretmenleri çevirimiçi ortamda bir araya getiriyor. Hafta içi her akşam KAHOOT uygulaması ile internet üzerinden düzenlenen "Genel Kültür ve Bilgi Yarışmasına" katılan öğretmenler hem bilgilerini sınıyor hem de heyecan ve eğlence dolu dakikalar yaşıyorlar.
MUĞLA'DA ÖĞRETMENLERİMİZ HER AKŞAM BİLGİ YARIŞMASINDA BULUŞUYOR

 

Coronavirüs salgını nedeniyle uzaktan eğitimin yapıldığı bu günlerde, Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü yaptığı başarılı çalışmalar ile dikkatleri üzerine çekiyor. Eğitime verilen aranın ilk günlerinden itibaren kolları sıvayan İl Milli Eğitim Müdürlüğü;  tüm öğrenci, veli, öğretmen ve idarecilerimizin evlerinde kaliteli zaman geçirmeleri adına çalışmalar yürütüyor. Öğretmenler arası Genel Kültür ve Bilgi Yarışması da bu çalışmalardan biri. Yarışma, ilimizde görev yapan öğretmenlerimiz arasında, Ramazan ayı boyunca hafta içi her akşam 22.15- 23.00 saatleri arasında çevrimiçi olarak KAHOOT uygulaması üzerinden gerçekleştiriliyor.

Yarışma, cep telefonuna veya tablete yüklenen KAHOOT uygulaması ile düzenleniyor. Öğretmenler, İl Milli Eğitim Müdürlüğünün sosyal medya hesaplarında ve "Okul Evimde" portalında saat 22.00'de duyurulan bir PIN kodu ile KAHOOT uygulamasına giriş yaparak saat 22.15 ile 23.00 arası yarışmaya katılabiliyorlar.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Strateji Geliştirme Birimi tarafından hazırlanan ve 20 genel kültür sorusundan oluşan bilgi yarışması; müzik, resim, spor, tarih, edebiyat, coğrafya gibi pek çok alanı kapsıyor. Birbirinden nitelikli ve iddialı soruların yer aldığı yarışmada öğretmenler hem öğreniyor hem eğleniyorlar. Zaman faktörünün de çok etkili olduğu yarışmada bilmenin ötesinde en hızlı doğruyu bulan kazanıyor.  Yarışma sonucunda ilk 10 dereceye giren öğretmenler, ertesi gün sosyal medya üzerinden ilan ediliyor. Muğla'da yüzlerce öğretmenin katıldığı yarışma, 2000 kişi ile sınırlı olup ilk 2000 öğretmenimiz, yarışmaya katılmaya hak kazanıyor.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Öğretmenler Arası Genel Kültür ve Bilgi Yarışması'nın yanı sıra sürekli yenilenen etkinlikler, zeka oyunları, çevrimiçi deneme sınavları, ders konu anlatım ve soru çözüm videoları gibi birçok kaynağı bünyesinde barındıran  "Okul Evimde" portalıyla da gerek il içinde gerekse il dışında ziyaretçilerin yoğun ilgi odağı olmuş durumda.

Öğretmenlerin kaliteli vakit geçirmelerine katkı sunmak gayesinde olduklarını belirten İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre "Ramazan gecelerine eğlence getiren bilgi kültür yarışmasına, öğretmenlerimizin yoğun teveccüh göstermesinden son derece memnunuz. Öğretmenlerimizin mesleki gelişimlerine katkı sunmak amacıyla yürüttüğümüz Muğla Öğretmen Akademisi'nin yanı sıra düzenlediğimiz bu bilgi yarışmasıyla da onların kaliteli ve eğlenceli vakit geçirmelerine katkı sunmak istedik. Web 2.0 aracı olan KAHOOT uygulaması üzerinden "Öğretmenler Arası Genel Kültür ve Bilgi Yarışması'nı" organize eden strateji geliştirme birimimize ve katılım gösteren öğretmenlerimize sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum." ifadelerini yer verdi.

29 Nisan 2020'de Ramazan ayının ilk günü başlayan yarışma, Ramazan sonuna kadar devam edecek. 

Gençler de unutulmadı!

KAHOOT uygulaması üzerinden yapılan bilgi yarışması 19 Mayıs 2020 Salı günü saat 13.00'te 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları çerçevesinde lise öğrencileri için yapılacak. Muğla Milli Eğitim Müdürlüğü sosyal medya hesaplarından duyurulacak olan Pin koduyla, liseli gençlerimiz yarışma heyecanını yaşayacaklar. Dereceye girenlere sürpriz ödüller verilecek

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.