MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MUĞLA'DA OKULLARIN BASKETBOL POTALARINI MESLEK LİSESİ ÖĞRENCİLERİ ÜRETİYOR

Fethiye Mustafa Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri, Temel Eğitimde 10 Bin Okul Projesi kapsamında yer alan il genelindeki 22 ilkokul için basketbol potası ve pinpon masası üretiyor.
MUĞLA'DA OKULLARIN BASKETBOL POTALARINI MESLEK LİSESİ ÖĞRENCİLERİ ÜRETİYOR

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okulların fiziki iyileştirmeleri yapılırken alt yapıları ve donatımları da yenilenmeye devam ediyor. Temel Eğitimde 10 Bin Okul Projesi kapsamında ilk ve ortaokullarda yeni spor alanları oluşturuluyor, tenis masaları ve basketbol potaları yenileniyor. Tüm bu çalışmalar ise meslek liselerinin marifetleriyle yapılıyor. Okulların boya, tadilat işlerinin meslek liselerinin yerli imkânlarıyla tamamlandığı Muğla'da, meslek liseleri adeta bir fabrika gibi çalışarak donatım malzemesi ihtiyacı olan okullara destek sağlıyor. Atölyelerde öğretmenlerinin gözetiminde çalışan meslek liseli öğrenciler, bir yandan derslerde öğrendikleri teorik bilgileri atölyelerde pratiğe dökerek tecrübe kazanırken diğer yandan da kendilerine maddi kazanç sağlıyorlar.

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü arasında yapılan protokol kapsamında; Fethiye Mustafa Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, il genelinde okullar için basketbol potası ve pinpon masası üretimi gerçekleştiriyor. Temel Eğitimde 10 Bin Okul Projesi kapsamındaki 22 ilkokul için kolları sıvayan Fethiye Mustafa Kemal MTAL öğretmen ve öğrencileri, ihtiyacı olan okullara ürettikleri malzemelerle destek vererek küçük kardeşlerinin yüzlerinde tebessüm oluşturuyorlar.

Yapılan çalışmalardan duyduğu memnuniyeti ifade eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Emre Çay "Meslek liselerimiz yine iş başında. Mesleki eğitimde öğrencilerin uygulama becerilerini artırmada önemli katkısı olan döner sermaye kapsamında, meslek liselerimizde üretim kapasitesini artırmaya devam ediyoruz. Meslek liseli öğrencilerimiz bir taraftan uygulama becerilerini artırırken diğer taraftan da gelir elde ediyorlar. Okullarımızı milli ve yerel imkânlarla donatıyor, ekonomiye ve istihdama katma değer sağlıyoruz. Emeği geçen tüm öğretmenlerimizi ve öğrencilerimi kutluyorum." dedi.

17-11-202217-11-202217-11-202217-11-202217-11-2022

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.