MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MUĞLA'DA ÖZEL ÖĞRETİM KURUMLARI TOPLANTISI DÜZENLENDİ

Muğla ili genelinde eğitim öğretim faaliyetleri gösteren özel öğretim kurumlarının müdürleriyle değerlendirme ve bilgilendirme toplantısı düzenlendi.
MUĞLA'DA ÖZEL ÖĞRETİM KURUMLARI TOPLANTISI DÜZENLENDİ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Emre Çay, il genelinde özel öğretim kurumları müdürleriyle bir araya gelerek yürütülen eğitim faaliyetleri hakkında değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi. 

İl Müdürümüz Emre Çay başkanlığında, özel öğretimden sorumlu İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Ferman Akbulut ve özel öğretim kurumları müdürlerinin katılımlarıyla düzenlenen toplantı, Menteşe Halk Eğitimi Merkezinde yapıldı.

Toplantıda, Milli Eğitim Bakanlığının politikaları doğrultusunda özel öğretim kurumlarında yürütülen eğitim ve öğretim faaliyetleri hakkında durum değerlendirmesi ve planlama çalışmaları üzerinde duruldu.

Muğla özel öğretim kurumlarına ait istatiksel bilgilerin paylaşıldığı toplantıda, ilköğretim ve ortaöğretim kurumlarında uygulanmak üzere Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan haftalık ders çizelgeleri hakkında kurum müdürlerine bilgilendirme yapıldı. İl Müdürümüz Emre Çay, 2023-2024 eğitim öğretim yılında Talim ve Terbiye Kurulu tarafından onaylanarak yürürlüğe giren haftalık ders çizelgelerinin okullarda aksatılmadan uygulanmasının önemine değinerek seçmeli derslerle ilgili gerekli hassasiyetin gösterilmesini belirtti.

Toplantıda, resmî/özel ortaöğretim kurumları arasındaki nakil işlemleri, ücretsiz öğrenci kontenjanı, sosyal etkinlik ve araştırma uygulama izinleri ile ilgili işlemler, işletmelere giden öğrencilerin staj işlemleri, İOKBS burs ödemeleri, özel okullarda ücretlerin tespiti, e-yoklama uygulamaları hakkında kurum müdürlerine sunum yapıldı.

İzinsiz eğitim faaliyetleri ve hayalet sınıf uygulamalarına dikkat çeken İl Müdürümüz Emre Çay, açık liseye geçiş şartlarını taşımayan ancak tam zamanlı kurslarla üniversite sınavına hazırlanmak isteyen 12. sınıf öğrencileri için  "hayalet sınıf" uygulaması yapan ve bunun yanında izinsiz eğitim öğretim faaliyeti gösteren yapılara karşı mücadelenin kesintisiz sürdürüldüğü ve bu tür faaliyetlerde bulunan kurum ve işletmelere Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ceza ve yaptırımların istisnasız uygulandığını hatırlattı.

Kurum yöneticilerinin dilek, talep ve görüşlerinin alındığı toplantı, İl Müdürümüz Emre Çay'ın 2023-2024 eğitim öğretim yılının tüm paydaşlar için hayırlara vesile olması temennisiyle sona erdi.

29-11-202329-11-202329-11-202329-11-202329-11-2023

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.