MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MUĞLA'DA SİNEMAYA GİTMEYEN ÖĞRENCİ KALMAYACAK

Kültür ve Turizm Bakanlığınca hazırlanan "Sinemaya Gitmeyen Çocuk Kalmasın" projesi ile Muğla'da öğrenciler beyaz perdeyle buluşuyor.
MUĞLA'DA SİNEMAYA GİTMEYEN ÖĞRENCİ KALMAYACAK

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye Belediyeler Birliği ve Sinema Salonu Yatırımcıları Derneği iş birliğinde gerçekleştirilen "Sinemaya Gitmeyen Çocuk Kalmasın" projesi ile öğrencilerin kültürel, sanatsal, duygusal ve sosyal gelişimlerine katkıda bulunmak, hayal güçlerinin gelişmesine yardımcı olmak, millî ve kültürel değerler yönünden farkındalık oluşturmak, onlara küçük yaşta sinema kültürü kazandırmak amaçlanıyor.

İlk etapta Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi kapsamındaki pilot okullar başta olmak üzere Milli Eğitim Bakanlığınca ilimize ayrılan kontenjan dahilinde öğrenciler, sinemayla buluşmaya devam ediyor. 25 Mayıs'ta başlayan ve 17 Haziran 2022'ye kadar devam edecek olan film gösterimlerinde, öğrenciler Kuklalı Köşk-Orman Kaşifi ve Afacanlar-İş Başa Düştü filmlerini ücretsiz olarak izleyebilecekler. Sinema olmayan ilçelerdeki (Dalaman, Kavaklıdere, Ortaca, Seydikemer, Ula, Yatağan) öğrenciler ise sineması olan en yakın ilçeye taşımalı olarak aktarılarak sinema etkinliğinden faydalanabilecek.

Temel eğitim çağında olan ve daha önce sinema ile tanışmamış bir milyon öğrenciyi sinemayla buluşturmak üzere Kültür ve Turizm Bakanlığınca hazırlanan "Sinemaya Gitmeyen Çocuk Kalmasın" projesinin gösterimleri, yeni eğitim öğretim sezonunda, düzenlenecek çeşitli etkinliklerle birlikte hız kazanacak.

06-06-202206-06-202206-06-202206-06-202206-06-2022

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.