MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MUĞLA'DA ŞUBE BELİRLEME KURALARI ÇEKİLDİ

Muğla Milli Eğitim Müdürlüğünün uygulamaya koyduğu kura ile şube belirleme işlemi, bu sene de il genelinde tüm resmi ilkokullardaki 1. sınıf ve ana sınıfları için yapıldı.
MUĞLA'DA ŞUBE BELİRLEME KURALARI ÇEKİLDİ

Muğla ili genelinde resmi ilkokul, bağımsız anaokulu ve bünyesinde ana sınıfı bulunan okullarda gerçekleştirilen kura işlemi, 1 Eylül 2023 Cuma günü saat 10.30'da eş zamanlı olarak başladı.

20 Bin Öğrencinin Şubesi Belirlendi

İl genelinde resmi 337 ilkokulda 1. sınıfa başlayacak öğrenciler ile 67 bağımsız anaokulu ve bünyesinde ana sınıfı bulunan 296 okulda ilk defa okul öncesi eğitimine başlayacak öğrencilerin şubeleri ve şube öğretmenleri çekilen kuralar ile belirlendi. İl genelinde yaklaşık 20 bin öğrenciyi kapsayan şube belirleme kuraları, velilerin huzurunda gerçekleştirildi.

İl Müdürümüz Emre Çay, Öğrencilerle Birlikte Kura Çekti

İl Milli Eğitim Müdürümüz Emre Çay, Menteşe ilçesinde Dumlupınar İlkokulunu ziyaret ederek şube belirleme kuralarına katılan velilerin ve öğrencilerin heyecanına ortak oldu. İlk kurayı öğrencilerle birlikte çeken İl Müdürümüz Emre Çay, şube ve öğretmen belirleme kuralarının tüm öğrencilere, öğretmenlere ve velilere hayırlı olması temennisinde bulundu.

Öğrenciler İçin Uyum Programı Başlıyor

Yeni eğitim ve öğretim yılında, okul öncesi eğitim ile ilkokul 1. sınıfa başlayacak öğrenciler için 4-8 Eylül 2023 tarihlerinde uyum eğitimleri gerçekleştirilecek. Öğrenciler, kura ile belirlenen şubelerinde öğretmenleriyle ve arkadaşlarıyla buluşacak.

Okul öncesinde, aile ve çocuklarla gerçekleştirilecek uyum sürecine destek olmak amacıyla hazırlanan okula uyum rehberinde, uyum haftasına yönelik uygulama çizelgesi ile 12 etkinlik örneğine yer verildi.

İlkokul 1'inci sınıflar için hazırlanan rehberde ise uyum haftası uygulama çizelgesi ile 9 etkinlik örneği yer alıyor.

Uyum haftasında öğrencilerin okulları hakkında bilgi edinmelerini sağlamak ve yeni girdikleri eğitim ortamına kısa sürede uyum sağlamalarına katkıda bulunmak amacıyla ailelerini kapsayacak şekilde uyum eğitimleri verilecek.

4-8 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek uyum programı, lise 9'uncu sınıf öğrencilerini de kapsayacak.

01-09-202301-09-202301-09-202301-09-202301-09-2023

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.