MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MUĞLA'NIN KİTAP KURDU ÖĞRENCİSİ ÖDÜLLENDİRİLDİ

Türkiye Gençlik Vakfı'nın (TÜGVA) ulusal düzeyde düzenlediği kitap okuma yarışmasında Türkiye'de ilk 10'a giren il birincisi Ortaca Anadolu İmam Hatip Lisesi Ortaokul Bölümü 8. sınıf öğrencisi Arzu Nur Akkuş ve TÜGVA Muğla İl temsilcisi İbrahim Ertaş, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre'yi makamında ziyaret etti.
MUĞLA'NIN KİTAP KURDU ÖĞRENCİSİ ÖDÜLLENDİRİLDİ

TÜGVA Ortaokul Koordinatörlüğü tarafından, Türkiye genelinde ortaokul öğrencileri arasında kitap okumayı sevdirmek ve okuma alışkanlığını yaygınlaştırmak amacıyla  düzenlenen "Kitap Kurtları Yarışıyor" adlı yarışmada Ortaca Anadolu İmam Hatip Lisesi ortaokul bölümü 8. Sınıf öğrencisi Arzu Nur Akkuş Türkiye 8. oldu.

 

İl birincisi Arzu Nur Akkuş ailesiyle birlikte, TÜGVA Muğla İl temsilcisi İbrahim Ertaş eşliğinde,  İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre'yi makamında ziyaret etti. Töre, öğrenciyi bu güzel başarısından dolayı kutlayarak onur duyduğunu belirtti. Annesi babasına böyle güzel evlat yetiştirdiği için teşekkür eden Pervin Töre, "Biz gençlerde tek başına akademik başarıyı, tek kanatlı bir kuşa benzetiyoruz. Gençlerin hayatta başarılı olması için iki kanada ihtiyacı var. İki kanattan diğeri ise sahip olduğu ahlak ve erdemin yanında okuduğu kitaplar, biriktirdiği beceriler... O zaman kanatlar daha da güçleniyor  ve çok daha isabetli yerlere, doğru mesafelere uçuyorsun, hayatta başarılı oluyorsun. Bunu sen erken yaşta başlatmışsın. Türkiye'de derece yaptın, Muğla'yı onurlandırdın. Bu başarından dolayı seni, öğretmenini, aileni kutluyorum." dedi.

 

Okumayı öğrendiğinden beri hep kitap okuduğunu ve okumayı çok sevdiğini belirten Arzu Nur Akkuş,  " Yarışma öncesinde bizden belirtilen 5 kitabı okumamız istendi. Ben geçen sene şubat ayında kitapları okumaya başladım ve nisan ayına kadar hepsini bitirdim. Sınav nisan ayında olacaktı; fakat pandemi araya girince aralık ayına ertelendi. Bu sürede kitapları tekrar baştan okudum. Çevrim içi sınavda bize 5 kitapla ilgili toplam 100 soru soruldu ve 97'sini doğru yanıtladım. Bu başarımda bana desteklerini esirgemeyen başta ailem olmak üzere öğretmenlerime ve tüm büyüklerime teşekkür ediyorum." dedi.

 

Ziyaret kısa bir sohbetin ardından, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre ve TÜGVA Muğla İl temsilcisi İbrahim Ertaş'ın Arzu Nur Akkuş'a hediye takdimleriyle son buldu.

 

 

28-01-202128-01-202128-01-2021

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.