MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MUTSO'DAN SINIRSIZ EĞİTİM PROJESİNE DESTEK

Muğla Valisi Orhan Tavlı himayelerinde, Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde yürütülen "Sınırsız Eğitim Projesine" Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO) 109 adet tablet bilgisayarla katkı sundu. 
MUTSO'DAN SINIRSIZ EĞİTİM PROJESİNE DESTEK

Uzaktan eğitim sürecinde EBA'ya erişim problemi yaşayan öğrencilerin erişim şartlarının iyileştirilmesi ve eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanması amacıyla Muğla Valiliği himayelerinde, Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğünce yürütülen "Sınırsız Eğitim Projesine" Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO)  tarafından tablet desteği sağlandı.  

MUTSO ev sahipliğinde 29 Ocak Cuma günü gerçekleştirilen tablet teslim törenine; İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, MUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ercan ve MUTSO Meclis Başkanı H. Koray Özcan katıldı. 

Törende konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ercan şu sözleri kaydetti: "Odamızın çalışma alanı içinde bulunduğu sekiz ilçemiz olan Datça, Dalaman, Ortaca, Köyceğiz, Ula, Menteşe, Yatağan ve Kavaklıdere'deki üyelerimizin destekleriyle Odalar Borsalar Birliğimiz Odamıza 55 adet tablet göndermiştir. Bunun yanında meclis üyelerimiz, yüksek istişare kurulu üyelerimiz, komite başkanlarımızın da destekleriyle 54 adet tablet gelerek toplam 109 adet tableti, bugün değerli İl Milli Eğitim Müdürümüz Pervin Töre Hanımefendiye teslim ediyoruz. Öğrencilerimizin bu tabletlerle daha iyi eğitim alacağına inanıyorum ve kendileri başarılar diliyoruz."

Meclis Başkanı Koray Özcan ise "Her zaman paydaş olarak gördüğümüz, ortak projelere imza atmaktan son derece mutlu olduğumuz Milli Eğitim ile bu zor süreçte, var olanı bölüşmek anlamında bu çalışmayı çok önemsiyoruz. Bunlar tamamen meclis üyelerimizin, yüksek istişare kurulu üyelerimizin, komite başkanlarımızın şahsi destekleri ile hazırlanmıştır. Karınca kararınca bu zor süreçte çocuklarımızın eğitimlerine devam etmesi için tabletlerin doğru ellere ulaştıracaklarına güvencemiz ile İl Müdürümüze teslim ediyoruz. İnanıyoruz ki bugün bu tabletlerin ulaşacağı çocuklarımız yarının bilim insanları olacak." ifadelerine yer verdi.

MUTSO'nun Muğla'nın eğitimi ile dertlenen bir kurum olduğunu kaydeden İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre ise şu ifadelere yer verdi: "Burada yer almaktan  şahsım ve kurumum adına çok büyük bir gurur duydum. Ticaret ve Sanayi Odamızın eğitime verdiği önem aşikârdır. Göreve geldiğim günden beri Odamız ile işbirliği içinde çalışmaktayız. Eğitim ile dertlendiklerinin birebir şahidiyim. Bu da bu dertlenmelerin bir sonucudur. Eğitimli, donanımlı gençlerin yetişmesine sağladıkları katkılar nedeniyle teşekkürlerimi sunuyorum. Sayı değil bu davranışın şekli çok önemli. Muğla'da yaşayan tüm öğrencileri kendi çocukları gibi görüp onlar adına bir şeyler yapmaları çok büyük anlam ifade ediyor. Odamız aracılığıyla destek sağlayan herkese teşekkür ediyorum." dedi.

Tören, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre'nin, "Sınırsız Eğitim Projesine" sunmuş oldukları katkılardan dolayı MUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ercan'a plaket takdimiyle son buldu.

30-01-2021

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.