MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRENCİLER "AİLEMİN VE ÜLKEMİN POLİSİYİM" DEDİ

İlimizde, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve İl Emniyet Genel Müdürlüğü iş birliği ile "Ailemin ve Ülkemin Polisiyim" projesi, Menteşe Borsa İstanbul İlkokulunda yapılan etkinlikle başlatıldı.
 ÖĞRENCİLER

"Ailemin ve Ülkemin Polisiyim" projesi kapsamında gerçekleştirilen etkinliğe; Vali Yardımcısı Ali Yılmaz, İl Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ali Gemalmaz,  İl Milli Eğitim Müdürümüz Emre Çay, Menteşe İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kömürcü, Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü Kayhan Dadaşoğlu ile polis ekipleri katıldı.

Çocukların trafikte kural ihlali yapan ebeveynlerini ve servis şoförlerini uyarmalarının hedeflendiği projede, İçişleri Bakanlığının "Bi Hareketine Bakar Hayat" mottosuna da dikkat çekilerek emniyet kemerinin önemi vurgulandı.

"Ailemin ve Ülkemin Polisiyim" projesi ile Türkiye'nin önemli sorunları arasında yer alan trafik kazalarını önlemek adına daha bilinçli nesiller yetiştirmeyi hedeflediklerini belirten İl Milli Eğitim Müdürümüz Emre Çay, "Bugün bu projeye sizlerle başlattık ve tüm il genelinde yaygınlaştıracağız. Sizlerden öncelikle trafik kurallarına uymanızı, uymayanları da uyarmanızı istiyoruz. Sizlerin bu yaşta trafik konusunda bilinçli bir davranış modeli geliştirmeniz, büyüklerinizin de trafik konusunda daha dikkatli olmalarına vesile olacaktır." dedi.

Organ bağışı ve kan bağışının hayat kurtaracağına vurgu yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz, öğrencilerin ailelerini ve yakınlarını organ ve kan bağışı kampanyasına katılımları konusunda teşvik etmelerini söyledi. Ayrıca büyüklerin kapalı yerde, özellikle de evde sigara içmeleri durumunda bundan küçüklerin pasif içici olarak olumsuz etkileneceklerine değindi.

Ardından İl Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu, öğrencilerle sohbet ederek trafikte dikkat edilmesi gereken kuralları hatırlattı ve trafik ihlali yapıldığı takdirde, ilgili kişileri uyarmaları gerektiğini belirtti.

Öğrencilere, etkinlik sonrası polis kimlik kartları, şapka ve düdük dağıtıldı. Ardından öğrenciler, "Ailemin ve Ülkemin Polisiyim" yeminini ederek mesleğe ilk adımlarını attılar ve trafikte ebeveynlerini denetleyeceklerine söz verdiler. Ayrıca "Bi Hareketine Bakar Hayat" mottosunu hep bir ağızdan söyleyerek arabada ve serviste muhakkak kemer takacaklarına söz verdiler.

09-11-202109-11-202109-11-202109-11-202109-11-202109-11-202109-11-2021

 

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.