MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRENCİLER ARA TATİL DÖNÜŞÜ YENİLENEN OKULLARINDA EĞİTİM ÖĞRETİME BAŞLADI

Güçlendirme ve büyük onarım çalışmaları tamamlanarak yeni ve modern görünümüne kavuşan Muğla Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu ve İmam Hatip Ortaokulunda öğrenciler yeniden ders başı yaptı.  
ÖĞRENCİLER ARA TATİL DÖNÜŞÜ YENİLENEN OKULLARINDA EĞİTİM ÖĞRETİME BAŞLADI

İkinci ara tatilin sona ermesiyle birlikte Muğla'da 168 bin 986 öğrenci için ders zili yeniden çaldı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sağlanan ödenekle, Muğla Valiliği Yatırım ve İzleme Koordinasyon Başkanlığı (YİKOB) tarafından ihalesi yapılarak sene başında güçlendirme ve büyük onarım çalışmalarına başlanan Menteşe Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Proje Okulu ve İmam Hatip Ortaokulunda çalışmalar ara tatilde tamamlandı. Öğrenciler baştan sona yenilenen okullarında yeniden ders başı yapmanın mutluluğunu yaşadılar.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Emre Çay, 2022 2023 eğitim öğretim yılının ikinci ara tatili sonunda yeni ve modern görünümüyle eğitim öğretime başlayan Muğla Kız Anadolu İHL, Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu ve İmam Hatip Ortaokulunu ziyaret ederek okulda incelemelerde bulundu. Sınıfları ziyaret ederek öğrencilerle sohbet eden İl Müdürümüz Emre Çay, öğretmenler odasında okul yöneticileri ve öğretmenlerle bir araya geldi.

İl genelinde 50 okulda, 109 binanın güçlendirme ve büyük onarım çalışmalarını tamamladıklarını ifade eden İl Müdürümüz Emre Çay, "Bakanlığımız öncülüğünde, Valiliğimiz destek ve himayelerinde okullarımızı, Muğla'ya yakışır eğitim ortamlarına dönüştürmek adına başlatılan çalışmalar meyvesini birer birer veriyor. Kız İmam Hatip Lisesi, Proje Okulu ve İmam Hatip ortaokulunu bünyesinde barındıran, ayrıca 150 kişilik kız öğrenci pansiyonu bulunan okulumuzun güçlendirme, büyük onarım, bakım ve yenileme çalışmalarını eğitim öğretimi aksatmadan tamamladık. Öğrencilerimiz tamamen yenilenerek modern ve güvenli eğitim ortamlarına dönüşen okullarında eğitim öğretime başladılar. Yapılan büyük onarım çalışmaları yanında hem okul binamızın hem de öğrenci pansiyonumuzun fiziki ve donatım alt yapısı da baştan sona yenilendi. Bu süreçte bize olan destekleri için Sayın Bakanımıza ve Sayın Valimize bir kez daha şükranlarımı sunuyorum. İlimiz genelinde okullarımızın yenilenmesi adına çalışmalara devam ediyoruz. Öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve Muğla'mıza hayırlı uğurlu olsun." dedi.

Muğla Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ve pansiyon binasının güçlendirme çalışmaları ile kolonları ve taşıyıcı unsurları yenilenerek yeni perde kolonlarla takviye edildi. Ayrıca elektrik ve su tesisatı, pansiyon yemekhanesi, etüt salonları, banyoları ve tüm tuvaletleri revize edildi. Binanın dış cephesine ısı yalıtım yapıldı, kapı ve pencereleri değiştirildi.  Tüm yapılan büyük onarım çalışmaları sonrasında okul depreme karşı daha güvenli hale getirilirken modern bir çehre kazandı.

 

24-04-202324-04-202324-04-202324-04-202324-04-202324-04-202324-04-202324-04-202324-04-202324-04-2023

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.