MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRETMEN AKADEMİSİ

  İlimizde Öğretmenlerin Yıl Sonu Mesleki Çalışma Programları kapsamında Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi işbirliği ile hazırlamış olduğumuz öğretmen eğitimlerimiz başlamıştır. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi iş birliği ile gerçekleştirilecek eğitimlerimizde, 10 alanda modül yazımı gerçekleştirilecek, eğitimler sonucunda öğretmenlerimiz akademisyenlerimizle birlikte bilimsel makale hazırlayacaklardır.
ÖĞRETMEN AKADEMİSİ

     2023 Vizyon Belgesinde yer alan Öğretmenin Gelişimi hedefi doğrultusunda; öğretmenlerin çağa uygun öğretim yöntem ve teknikleriyle ilgili beceri kazanmasını sağlamak, mesleki gelişimlerine katkı sunmak amacıyla Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi işbirliğinde Öğretmen Mesleki Gelişim Modülü hazırlanmıştır.

        Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından 2023 eğitim vizyonunda açıklanan becerilerin kazandırılmasına yönelik MEB - Üniversite işbirliği çerçevesinde oluşturulacak öğretim modülleriyle MEB bünyesinde görev yapan öğretmenlerin kendi alanlarındaki yetkinlik düzeylerini artırarak, akademisyen ve öğretmen işbirliğiyle geliştirilecek öğretim modülleri ile öğrencilerin akademik başarısını artırmaya yönelik etkinlikler gerçekleştirmesi amaçlanmaktadır.

         Bu amaç doğrultusunda her biri 20 saatten oluşan 10 farklı öğretim modülü geliştirilmiştir.

  • Proje kapsamında; 8 Branştan (Fen Bilgisi, sosyal bilgiler, sınıf öğretmenleri, okul öncesi öğretmenleri, İngilizce öğretmenleri, rehberlik öğretmenleri, Türkçe öğretmenleri, ilköğretim matematik öğretmenleri)  istekli 300 öğretmenin katılım sağlayacağı modüller ile öğretmenlerimiz eğitim alacaklardır.
  • Muğla İl Milli Eğitim ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi terazinin eşit iki kefesi gibi çalışarak OECD ülkelerini yakalamak hatta onların önüne geçmek için çalışmalar yapmaktayız.
  • Bu çalışma sonucunda öğretmenlerimizin kendi alanlarındaki yetkinlik düzeyleri artacak, akademisyen ve öğretmen işbirliğiyle geliştirilen öğretim modülleri ile öğrencilerin akademik başarısını artırmaya yönelik etkinlikler gerçekleştirilecektir.
  • Yapılan ortak çalışmalar sonucunda, öğretmenler ve akademisyenler, bilimsel makale yazacak, konferanslarda bildiriler sunacaklardır.

 

 

 


17-06-201917-06-2019

17-06-201917-06-201917-06-201917-06-201917-06-2019

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.