MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLER GENÇLİK HAFTASI'NDA PEDAL ÇEVİRDİ

Müdürlüğümüzce "19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı" etkinlikleri kapsamında, gençlerimize yönelik bisiklet turu düzenledik.
ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLER GENÇLİK HAFTASI'NDA PEDAL ÇEVİRDİ

İlimizde resmi ve özel tüm ortaöğretim kurumlarında öğrenim gören öğrencilerimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nın coşkusunu yaşamaları, sportif faaliyette bulunmaları adına Müdürlüğümüzce bisiklet turu düzenledik. Gençlik Haftası münasebetiyle il genelinde düzenlenen bisiklet turu, 19 Mayıs 1919'a istinaden 19 katılımcıyla, 20 Mayıs 2021 Perşembe günü saat 14.00'te gerçekleştirildi.

Menteşe'de düzenlenen bisiklet turu etkinliği, İl Müdürümüz Pervin Töre'nin verdiği startla başladı. Tüm gençlere seslenen Töre "Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün, bağımsızlığımızı ve Cumhuriyetimizi emanet ettiği gençlerimizle gurur duyuyoruz. Tüm gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun." dileklerinde bulundu.  Pervin Töre'nin İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünden uğurladığı öğretmen ve öğrencilerden oluşan 19 bisikletçi, bayraklarla süsledikleri bisikletleri ile motorize trafik polisleri eşliğinde şehir turu attı.

13 ilçede eş zamanlı olarak gerçekleştirilen bisiklet turu; İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerimizin önünden başlamak üzere çelenk sunma törenlerinin gerçekleştirildiği Atatürk Anıtı önünde sonlanacak şekilde yapıldı. Etkinlik, gençlerin Atatürk Anıtı'nda Türk bayrağını açmasıyla sona erdi.

24-05-202124-05-202124-05-2021

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.