MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRETMENİN CANSUYU PROJESİ

ÖĞRETMENİN CANSUYU PROJESİ kan bağışı kampanyası.
ÖĞRETMENİN CANSUYU PROJESİ

 

Dünya üzerinde yapılamayan tek ilaç kandır ve hayat kurtarıcıdır yani ‘Cansuyudur’. Kan bağışı, kan merkezleri tarafından çeşitli kan ürünleri elde etmek için, gönüllü ve kan bağışına uygun donörlerden kan alınması işlemidir. Türkiye’deki yıllık kan bağışı oranı nüfusun yüzde 2’si kadardır. Dünyada her dört saniyede, bir insana kan lazım olmaktadır. İlimizin kan ihtiyacı yılda 35 bin ünitedir.Kızılay kan merkezimiz bu ihtiyacı karşılamak için günde 3 organizasyonla kan ihtiyacını gidermeye çalışmaktadır. Öğretmenlerimiz de bu örnek davranışları ile öncü olacaklardır. Kan bağışı yapmak, yardımlaşmanın temelini oluşturur.

Kan bağışı, bağış yapan kişiye de faydalıdır. Kan vermenin en büyük faydası ise,  psikolojiktir. Kan vererek hiç tanımadığınız birilerine yardım etmek onurlu bir davranıştır. Ayrıca bağış sayesinde birinin veya birilerinin hayatını kurtarma düşüncesi paha biçilemezdir. Burdan yola çıkarak, saygıdeğer öğretmenlerimiz, Öğretmenler Gününde öğrencilerine hayat olacaklardır

 

 

Eğitime Cansuyu olacak projemiz, 22 Kasım 2018 Perşembe Günü saat 10:00 ile 17:00 saatleri arasında İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz Toplantı Salonunda gerçekleştirilecektir.

 22-11-201822-11-201822-11-201822-11-2018

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.