MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRETMENLERDEN ÖĞRENCİLERE ÇEVİRİMİÇİ AKADEMİK DANIŞMANLIK

Covid-19 salgını sebebiyle ülke genelinde okullara ara verilen ve uzaktan eğitime geçilen süreçte Muğla Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bu yıl sınava girecek olan ortaokul 8. Sınıf ve Lise 12. Sınıf öğrencilerine internet üzerinden çevirimiçi "Akademik Danışmanlık" hizmeti verilecek. Proje kapsamında danışman öğretmenler, sınava girecek olan 8. ve 12. sınıf öğrencilerine uzaktan eğitim sürecinde rehberlik edecek.
ÖĞRETMENLERDEN ÖĞRENCİLERE ÇEVİRİMİÇİ AKADEMİK DANIŞMANLIK

Dünyaya yayılan yeni tip coranavirüs salgınına karşı tedbir amacıyla ülkemizde eğitime verilen bir haftalık tatilin ardından uzaktan eğitim süreci başladı. İlkokul, ortaokul, lise öğrencilerinin TRT-EBA TV ve "eba.gov.tr" üzerinden dersleri evlerinde takip ettiği bu süreçte; Muğla Milli Eğitim Müdürlüğü de "Akademik Danışmanlık" projesini sürdürmeye devam ediyor. Bu proje kapsamında akademik danışman öğretmenler sınava girecek olan 8. ve 12. sınıf öğrencilerine okuldan uzak kaldıkları dönemde de rehberlik etmeyi sürdürecek.

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı resmi ve özel fen lisesi, sosyal bilimler lisesi, Anadolu lisesi, Anadolu imam hatip lisesi, güzel sanatlar lisesi, mesleki ve teknik Anadolu liselerinin 12. sınıflarında öğrenim gören öğrenciler ile ortaokul 8. Sınıf öğrencilerinin hedeflenen başarı düzeyine ulaşmaları için;akademik, kişisel, sosyal ve kültürel gelişimlerinin izlenmesini ve süreç içerisinde ortaya çıkan/çıkması muhtemel sorunların olabildiğince erken tespit edilerek çözüme ulaştırılmasını amaçlayan "Akademik Danışmanlık"  projesinde her bir danışman öğretmene 6 ile 10 arasında değişen öğrenci takibi düşmekte.

Uzaktan evde eğitimin başladığı bu süreçte, danışman öğretmenler, öğrencilerin zamanlarını etkin ve verimli kullanmalarını sağlamak adına rehberlik çalışmalarını yürütecek, çalışmalarını takibe alacak, öğrenciler ve velileriyle iletişim halinde bulunacaklar. Yapabilen öğretmenler, EBA üzerinden danışmanlık yaptığı öğrencileri için 'sanal sınıf' oluşturacak. Bu sanal sınıf üzerinden gerekli gördüğü tüm dokümanları (konu anlatımı, test, video vb.) öğrencileri ile paylaşacak.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre konuyla ilgili olarak "Öğrencilerimizin okuldan uzak kaldıkları bu dönemi en etkin şekilde geçirmeleri hepimizin ortak kaygısıdır. Bu sürecin tatil değil uzaktan eğitim süreci olduğu unutulmamalıdır. Öğrencilerimizin bu süreçte bol bol kitap okuması, yeni nesil sorular ile sınava hazırlanması, derslerini uzaktan eğitim ile takip etmesi, kaliteli zaman geçirmesi en büyük temennimizdir.

Eylül ayından itibaren öğrencilerimize rehberlik etmekte olan akademik danışman öğretmenlerimiz, öğrencilerimize bu dönemde de rehberlik etmeye devam edeceklerdir. Bu sürecin etkili ve verimli geçmesi adına emek veren tüm öğretmenlerimize şimdiden teşekkür ediyorum.

Velilerimizin de uzaktan eğitim sürecinde sınava hazırlanan kıymetli çocuklarımız için gerekli hassasiyeti göstereceklerine, çocuklarımıza güvende olduklarını hissettirerek verimli çalışma ortamları oluşturacaklarına canı gönülden inanıyorum." dedi.

24-03-2020 

 

 

 

 

 

 

 

EYLEM PLANI İÇİN :

https://muglaarge.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2020_03/24083551_eylem_planY_son.pdf

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.