MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRETMENLERİMİZ DEPREM BÖLGESİNDE AÇILAN DYK'LERDE GÖREV ALIYOR

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ölçme ve Değerlendirme Merkezi koordinasyonunda, 21 gönüllü öğretmen depremzede öğrencilerin LGS ve YKS sınavlarına hazırlık süreçlerine destek vermek için İskenderun'a gitti.  
ÖĞRETMENLERİMİZ DEPREM BÖLGESİNDE AÇILAN DYK'LERDE GÖREV ALIYOR

6 Şubat depreminden etkilenen illerde, 8 ve 12. sınıfta okuyan öğrencilerin sınavlara hazırlık sürecine destek olmak için Millî Eğitim Bakanlığınca 761 noktada, Destekleme ve Yetiştirme Kursları (DYK) açıldı. 71 ilde bulunan ölçme ve değerlendirme merkezleri koordinasyonunda bölgeye giden öğretmenler, gönüllü olarak 761 noktada öğrencilerin sınavlara hazırlık süreçlerine katkı veriyor.

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ölçme ve Değerlendirme Merkezi koordinasyonunda gönüllü öğretmenlerimizden oluşan 21 kişilik ekip, Hatay'ın İskenderun ilçesine gitti. Öğretmenlerimiz LGS ve YKS'ye girecek olan 8 ve 12. sınıf öğrencilerine, sınavlara hazırlık sürecinde destek olacaklar.

Depremden etkilenen illerde oluşturulan DYK noktaları, "dhgm.meb.gov.tr/dyk" internet adresine eklenerek harita üzerinden konumları belirtildi. DYK noktalarının konumunun dijital platforma eklenmesi işlemi devam ediyor.

20-03-202320-03-202320-03-2023

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.