MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRETMENLERİMİZE "TEMEL STEM EĞİTİMİ"

"STEM ile 21.Yüzyıl Yaşam Becerileri" projesi  kapsamında okul öncesi, ilkokul ve ortaokul olmak üzere toplam 40 öğretmenimize yönelik "Temel STEM Eğitimi" verilmeye başladı.    
ÖĞRETMENLERİMİZE

Eğitimler, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi öğretim görevlisi,  Dr. Hasan Zühtü Okulu ve Dr. Sertaç Arabacıoğlu  tarafından Menteşe Şehit Jandarma Kıvanç Cesur Ortaokulu STEM atölyesinde, 10-14 Şubat 2020 tarihlerinde 5 gün süreyle verilecek. Öğretmenlerimiz STEM konusunda teorik, uygulamalı, farklı, yenilikçi uygulamaları öğrenme ve deneme fırsatını elde edecekler.

Kurs kapsamında  dünyadaki STEM uygulamaları ile ilgili örnekler üzerinden gidilerek sorgulamaya, araştırmaya, ürün geliştirmeye, buluş yapmaya dayalı STEM eğitimini yaygınlaştırmayı amaçlayan çalışmalara yer  verilecektir.

Öğretmenlerimiz, kolay erişilebilen malzemelerle STEM uygulamaları yapacaklardır. Gruplar, günlük hayatta karşılaşılan bir probleme çözüm bulacak ürün ve materyaller geliştireceklerdir.  Katılımcılar STEM' i derslere nasıl entegre edilebileceği ile ilgili bilgilendirileceklerdir.  Kurs sonunda kurs katılımcıları işbirlikçi çalışmalarla STEM´in derslere entegre edilmesi konusunda ders senaryosu oluşturulacaktır.  Ayrıca katılımcılar STEM ile ilgili derslerde kullanılabilecekleri  bir proje geliştireceklerdir.

10-02-202010-02-2020

 

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.