MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OKA Okuma Ağacı Yatağan'da

Okuma Ağacı OKA Yatağan Turgut ilkokulda öğrenciler ile buluştu. İl Müdürümüz Pervin TÖRE okul bahçesinde düzenlenen etkinliğe katılarak Öğrencilere kitap setlerini dağıttı.
OKA Okuma Ağacı Yatağan'da

"Okuma Ağacı Projesi"

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzce  Vakıf K12 işbirliği ve Türk Eğitim Vakfı'nın (TEV) desteğiyle "Okuma Ağacı Projesi" kapsamında il genelinde belirlenen 86 ilkokulda 3150 öğrenciye her biri 76 adet kitaptan oluşan okuma kitabı setini ücretsiz olarak dağıtıyoruz

Okullar arası imkan farklılıklarının azaltılması ve okulların niteliğinin arttırılması amacıyla İl genelinde köy okullarımızda başlatmış olduğumuz  proje kapsamında Yatağan Turgut İlkokulunda öğrencilerimizi kitaplarıyla buluşturduk.

 Etkinliğe İl Milli Eğitim Müdürümüz Pervin Töre, Vakıf K12 kurucusu Kerim GÜRÇAY, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet YAŞAR, Proje koordinatörü Buket BALLIEL ÜNAL, İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman ALEMDAR, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı. 

İl Müdürümüz Pervin TÖRE kitap dağıtımından önce çocuklara simit ve ayran dağıttı. Öğrencilerin mutluluğu görülmeye değerdi. Daha sonrasında öğrencilere konuşan TÖRE "Bugün sizlere bir hediye getirdik, hepinize bir kutu vereceğiz ve içinde tam 76 kitap var. Bunu Vakıf K12 sizin için hazırladı ve Türk Eğitim Vakfı desteğiyle sizlere hediye ediyoruz. Siz yeter ki okuyun kitapsız kalmayın diye abileriniz, ablalarınız gece gündüz çalışıyor ve bu kitap setlerini size ulaştırıyor. Kitapları okuduktan sonra birer yazar gibi bize yazmanız için internet portalı oluşturduk. Burada hem çok eğleneceksiniz hem de en çok yazanlar, en güzel yazanlar sürpriz hediye kazanacaklar" dedi. Daha sonra kitap setleri öğrencilere dağıtıldı.

17-10-201917-10-201917-10-201917-10-201917-10-201917-10-2019

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.