MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Terkinin Önlenmesi İçin Meslek Lisesi Öğretmenlerimize Hizmetiçi Eğitim Düzenlendi

Okul Terkinin Önlenmesi İçin Meslek Lisesi Öğretmenlerimize Hizmetiçi Eğitim Düzenlendi

Müdürlüğümüz koordinesinde yürütülen Avrupa Komisyonu tarafından finanse edilen KA3 EMPAQT isimli proje kapsamında ilimiz genelinde okul terki oranının düşürülmesi amacıyla Meslek Liselerinde görev yapan öğretmenlere yönelik uygulamalı hizmetiçi eğitim faaliyeti düzenlenmiştir.

Maltepe Üniversitesi, Bilgi Üniversitesi ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinde görevli alanında uzman akademisyenlerce 35 öğretmene verilen hizmetiçi eğitim faaliyeti bu hafta başında başlamış olup Cuma günü itibariyle sona ermiştir. Hizmetiçi Eğitim tamamlandıktan sonra eğitim öğretim yılı sonuna kadar sınıf içi uygulamalar yapılacaktır. Bu süreçte görevli akademisyenler öğretmenlerimize rehberlik edecektir.

Eğitim öğretim yılı sonunda pilot okullarda uygulanan faaliyetlerin ne ölçüde işe yaradığı, karşılaşılan engeller, çözüm önerileri gibi konularda Milli Eğitim Bakanlığına bir rapor sunulması planlanmaktadır. Ayrıca proje kapsamında oluşturulan Okul Terki Hizmetiçi Eğitim Programının tüm ülke genelinde yaygınlaştırılması amacıyla, Milli Eğitim Bakanlığının Merkezi Hizmetiçi Eğitim Faaliyetleri Planına dâhil edilmesi için girişimlerde bulunulacaktır.

Proje sonunda İstanbul’da Maltepe Üniversitesi ve Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde Okul Terki konulu bir Uluslararası Sempozyum düzenlenecek olup okul terkinin Avrupa ülkelerindeki durumu, nedenleri ve sonuçları üzerine sunumlar ve konuşmalar yapılacaktır.


15-09-201715-09-201715-09-201715-09-201715-09-201715-09-2017

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.