MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OKULLARDA 6 ŞUBAT DEPREMLERİNDE HAYATINI KAYBEDENLERİ ANMAK İÇİN SAYGI DURUŞUNDA BULUNULDU

06 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybedenleri anmak için Muğla'da tüm okullarda, 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.
OKULLARDA 6 ŞUBAT DEPREMLERİNDE HAYATINI KAYBEDENLERİ ANMAK İÇİN SAYGI DURUŞUNDA BULUNULDU

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) alınan karar doğrultusunda, asrın felaketi olarak nitelendirilen depremlerde vefat eden vatandaşlarımızın anısına,  ülkemiz genelindeki tüm okullarda, eş zamanlı olarak 1 dakikalık saygı duruşu gerçekleştirildi.   

İl Milli Eğitim Müdürümüz Emre Çay, Menteşe Borsa İstanbul İlkokul ve Ortaokulunda düzenlenen bayrak törenine katılarak öğrenci ve öğretmenlerle birlikte depremlerde hayatını kaybedenler için 1 dakikalık saygı duruşunda bulundu.

Törende konuşan Muğla'da İl Milli Eğitim Müdürümüz Emre Çay "Geçen yıl bu zamanlarda, ülkece asrın felaketine gözlerimizi açtık. Yiten canlarımıza Allah'tan rahmet, yaralı olan ve halen tedavisi sürenlere acil şifalar, geride kalmışlara ise sabır ve metanet diliyorum. Rabbim, ülkemize bir daha böylesi acılar yaşatmasın." dedi.

Depreme her an hazırlıklı olmak gerektiğini ifade eden İl Müdürümüz Emre Çay "Biliyorsunuz ki Kahramanmaraş depremi, 6 Şubat 2023'te, sabaha karşı saat 4.17'de gerçekleşti. Binlerce insan, henüz uykusundayken depreme yakalandı. Maalesef depremin saati, zamanı belli değil. Ama depreme en iyi hazırlanma, en sağlam binalar yapmaktan geçiyor. Bu da bilinçli nesiller yetiştirmekle mümkün." dedi.

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.