MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OKULLARDA DÖNEM SONU FAALİYET HAFTASI BAŞLADI

19 Ocak'ta bitecek olan 2023-2024 eğitim öğretim yılının ilk döneminde karne öncesi tüm okullarda, Dönem Sonu Faaliyet Haftası düzenleniyor. İl Milli Eğitim Müdürümüz Emre Çay, Menteşe Emirbeyazıt İlkokulunu ziyaret ederek öğrencilerin dönem sonu faaliyetlerine eşlik etti.
OKULLARDA DÖNEM SONU FAALİYET HAFTASI BAŞLADI

Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'in talimatıyla bu yıl ilk kez yarıyıl tatilinden önceki son haftada öğrencilerin keyifli ve öğretici bir hafta geçirmeleri; sanatsal, kültürel, sportif ve bilimsel faaliyetlere katılmalarının teşvik edilmesi için "Dönem Sonu Faaliyet Haftası" düzenleniyor.

Karne öncesi 15-18 Ocak'ta 4 gün sürecek olan Dönem Sonu Faaliyet Haftası, resmî ve özel tüm okullarda, "kış şenliği" havasında gerçekleştirilecek. Milli Eğitim Bakanlığınca okullara gönderilen faaliyet planı ve etkinliklerle öğrencilerin dil bilgisel ve hitabet yeteneklerini geliştirmesi, yeteneklerini sergileme fırsatı bulması, paylaşmanın önemini kavraması, takım çalışmasının başarıdaki rolünü öğrenmesi, bilim aktiviteleriyle yeni deneyimler yaşaması, keyifli vakit geçirmesi ve bunlarla beraber okulun sadece akademik başarı için değil, sosyal gelişim için de bir fırsat olduğunu yaşayarak görmeleri hedeflendi.  

Faaliyetlerin ilk gününde İl Milli Eğitim Müdürümüz Emre Çay, Menteşe Emirbeyazıt İlkokulunu ziyaret ederek öğrenci ve öğretmenlerle bir araya geldi.

Sınıfları ziyaret eden İl Müdürümüz Emre Çay, öğrencilerin yapmış olduğu etkinliklere eşlik etti. Sınıflarda uygulanan "En Sevdiğini Paylaş" etkinliğinde öğrenciler, kendileri için anlamlı bir eşyayı yanında getirerek tüm sınıfa o eşyanın hikâyesini anlattılar ve bu eşyayı bir başka arkadaşına hediye ettiler.

"Yetenek Paylaşım Saati" etkinliğinde ise öğrenciler, yeteneklerini ve ilgi duydukları alanı paylaşmaya yönelik sunum yaptılar. Melodika çalan, halk oyunları gösterisi yapan ve farklı sanatsal aktivitelerde bulunan öğrencileri izleyen İl Müdürümüz Emre Çay, hepsini ayrı ayrı tebrik etti.

Okulda "En Sevdiğini Paylaş"  ve "Yetenek Paylaşım Saati" etkinliklerinin yanı sıra "Bilgi Yarışması ve Kelime Oyunu" ile "Görsel Sanat, Bilim ve Spor Saati" etkinlikleri de düzenlendi.

İl Müdürümüz Emre Çay'ın bir sonraki okul ziyareti, Şehit Ziya İlhan Dağdaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi oldu. Öğretmen ve öğrencilerle bir araya gelen İl Müdürümüz Çay, dönem sonu faaliyetleri kapsamında okul tarafından organize edilen kermese katıldı.

15-01-202415-01-202415-01-202415-01-202415-01-202415-01-202415-01-202415-01-202415-01-202415-01-2024

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.