MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OKULLARIMIZI YÜZ YÜZE EĞİTİME HAZIRLIYORUZ

Okullarımızda 21 Eylül 2020 tarihinde başlayacak olan yüz yüze eğitime daha sağlıklı bir ortamda girilebilmesi adına, Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü çalışmalarını sürdürüyor.
OKULLARIMIZI YÜZ YÜZE EĞİTİME HAZIRLIYORUZ

 "Bilim Kurulu tarafından  alınan tavsiye kararları doğrultusunda 2020-2021 eğitim öğretim yılı, 31 Ağustos 2020 tarihinde uzaktan eğitim ile başlayacak ve 21 Eylül 2020 tarihinden itibaren aşamalı ve seyreltilmiş şekilde yüz yüze eğitime geçilecek. Öğrencilerimizin daha hijyenik, sağlıklı ve güvenli bir okul ortamında eğitim görmesi adına Müdürlüğümüzce gerekli olan tüm tedbirleri alıyoruz Öğrencilerimizin evlerinden çıktıkları andan itibaren, okul servislerinden başlayarak okula nasıl geleceklerini, sınıfa ne şekilde gireceklerini, sınıfta nasıl oturacaklarını, olası senaryolarda ne gibi önlemler alacağımızı aşama aşama planlıyoruz." 

Covid-19 salgını tedbirleri doğrultusunda,  sağlık ve hijyen koşullarını gerçekleştiren okullara, "Okulum Temiz Sertifikası" verileceğine vurgu yapan Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre; Milli Eğitim Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasında 'Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme İş Birliği Protokolü' imzalandı. Protokol kapsamında Muğla'da tüm eğitim kurumlarına 'Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kılavuzu gönderdik. Okullarımız, öğrencilerimizin sağlığı ve güvenliği için yapılması gereken çalışmaları kılavuza göre tamamlayacaklar. Yapılan çalışmaları yerinde denetleyerek her bir okulumuzu hijyen kalite standardına ulaştıracağız ve "Temiz Okul Sertifikası" sahibi yapacağız, dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Töre "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme Çalışmaları" ile "Okulum Temiz Sertifikası" konularında; İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve Şube Müdürleri ile planlama ve değerlendirme toplantısı yaptıklarını ve bu yönde yol haritasını belirlediklerini dile getirdi.

Bilim Kurulu tavsiye kararı ve Milli Eğitim Bakanlığının açıklamaları doğrultusunda yeni eğitim öğretim yılının 31 Ağustos 2020 tarihinde uzaktan eğitimle başlayacağını hatırlatan Töre, "31 Ağustos tarihinde başlayacak olan uzaktan eğitim sürecinde öğrencilerimiz, TRT EBA TV kanallarından, EBA portalından ve canlı sınıf uygulamalarından kendi öğretmenleriyle canlı dersler yapacaklar." dedi.

 

 

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.