MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okulum Bir(inci) Ödül Töreni

Muğla İl  Milli Eğitim Müdürlüğü hayata geçirdiği projelerle okulları güzelleştirmeye devam ediyor. 2018-2019 Eğitim Öğretim yılında Muğla'da ilk defa uygulamaya koyduğumuz Okulum Bir(inci) Projesi kapsamında dereceye giren okul müdürlüklerimizin ödüllendirilmesi için 01.11.2019 Cuma günü saat 14:30 da Muğla Büyükşehir Belediyesi Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezinde ödül töreni gerçekleştirilecektir.
Okulum Bir(inci) Ödül Töreni

OKULUM BİR(İNCİ) PROJESİ ÖDÜL TÖRENİ 

 

Muğla'nın 1(inci)leri ödüllendiriliyor

 

Muğla İl  Milli Eğitim Müdürlüğü hayata geçirdiği projelerle okulları güzelleştirmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz eğitim öğretim yılında ilk defa hayata geçirilen "Eğitimde iyi örnekler" ve "Okulum Bir(inci)" projeleri ile Muğla'nın okullarının çehresi değişiyor. Bahçelerinden sınıflarına, yemekhane ve kantinlerinden lavobalarına kadar okullar yenileniyor ve güzelleşiyor, eğitimin kalitesi yükseliyor.  Okul müdürleri ve öğretmenleri görev yaptıkları okullarında ortaya koydukları iyi örnekleri ödüllendirerek onları motive eden Milli Eğitim Müdürlüğü, yapılan çalışmaların sergilenmesini ve diğer meslektaşlarına örnek olmalarını sağlayarak Muğla 'da eğitimde farklı bir rüzgar esmesini sağladı.

Öğrencilerin akademik başarılarının gelen LGS Türkiye birinciliği ile taçlandığı Muğla'da, Milli Eğitim Müdürlüğünce yürütülen projelerden 4 'ü Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Türkiye genelinde örnek gösterilen en iyi 30 Proje arasında yer aldı. Değerlendirmede 4 projesi ie 81 il arasında zirveye yerleşen Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğünün başarıları Avrupadan gelen Avrupa STEM ödülü ile Uluslararası alana da taşınmış oldu.

Muğla İl Milli Müdürlüğü tarafından 2023 Eğitim Vizyonunun gerektirdiği hedefleri yakalamak amacıyla geçtiğimiz yıl uygulamaya konulan Okulum Bir(İnci) Projesi kapsamında okul bahçeleri, okul kantinleri ve beslenme alanlarına ait hijyen ve memnuniyet düzeylerinin belirli bir standarda kavuşturulması, yeni uygulamaların geliştirilmesi, örnek uygulamaların belirlenmesi, diğer okullara örnek olması planlandı.

 

381 Okul Başvurdu

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE Birimi tarafından yürütülen "Okulum Bir(İnci)" projesinin I.döneminde En İyi Okul Kantini Alanı , En Güzel Okul Bahçesi Alanı ve En İyi Beslenme Alanı/Yemekhane alanlarında il değerlendirmesinden geçen 249 başvurudan en iyi alan birincileri ile II. Döneminde En İyi Okul Kantini Alanı, En Güzel Okul Bahçesi Alanı, Yenilikçi Eğitim Alanları ve Yaşayan Koridorlar alanlarında il değerlendirmesinden geçen 132 başvurudan en iyi alan birincileri belirlenmiştir. Toplam 381 örnek uygulamanın değerlendirildiği projede en iyi 22 uygulama ödüle layık bulundu.

Bir(inci)ler için Ödül töreni düzenleniyor.

Düzenlenecek ödül töreni ile belirlenen 22 okulumuzun müdürüne başarılı çalışmalarından dolayı ödülleri verilecek.Aynı törende ilçe milli eğitim müdürlerine "Beyaz Bayrak" ve "Beslenme Dostu Okul" kapsamında yapmış oldukları çalışmalardan dolayı plaket verilecek.

 

       Herşey çocuklarımızın mutluluğu için

 

İl Milli Eğitim Müdürü Pervin TÖRE; "Başarıyı yakalamak istiyorsak önce çocuklarımızın Eğitim Öğretim gördükleri ortamları güzelleştirerek okullarımızı ve sınıflarımızı onlar için ilgi çekici ve mutlu olmalarını sağlayacak şekilde düzenlemeliyiz. Mutlu çocuklar, mutlu ve güçlü yarınlarımızın teminatıdır. Bu anlamda göreve başladığım 2018-2019 eğitim öğretim yılında hayata geçirdiğimiz projelerde önceliği okullarımıza verdik. Okullarımızın arasında imkan farklılıklarını azaltmak, "Her öğrencimiz bizim için değerlidir ve eşit imkanlarla eğitim almalıdır" düşüncesiyle okullarımıza sınıflarımıza dokunduk. Kitaba ulaşmakta zorlanan ve köy okullarımızda okuyan öğrencilerimize her biri 76 kitaptan oluşan set dağıttık. Muğla genelinde toplam 240 bin kitabı ücretsiz olarak çocuklarımıza ulaştırdık. Özellikle TEV vakfı ve K12 Vakfı gibi Türkiye de marka olmuş eğitim gönüllüsü vakıflarla işbirliği gerçekleştirdik. Eğitimde iyi örnekler projesiyle okullarında, ilçelerinde yaptıkları çalışmalarla Muğla'mıza değer katan, eğitim öğretimde bizi zirveye taşıyan öğretmenlerimizi, idarecilerimizi ve yöneticilerimizi ödüllendirdik.  

Okulum Bir(inci) projesi ile alanda çok güzel bir enerji yakaladık. Okul müdürlerimizi ve öğretmenlerimizi harekete geçirdik. Yaptıkları çalışmaları, iyi örnekleri bizimle paylaşmalarını istedik. Ortaya harika eserler çıktı. Öyle okul bahçeleri, sınıflar ve projeler elimize ulaştı ki bu iyi örnekleri ödüllendirmek ve tüm eğitim camiamızla paylaşmak adına çok önemli bir proje gerçekleştirdiğimize inanıyorum. Muğla'nın başarıları sahip olduğumuz bu güçlü eğitim kadromuz ile yükselişine devam edecektir." dedi.

 

Okulum Bir(inci) Projesi kapsamında dereceye giren okul müdürlüklerimizin ödüllendirilmesi için 01.11.2019 Cuma günü saat 14:30 da Muğla Büyükşehir Belediyesi Gazi Mustafa Kemal Atatürk  Kültür Merkezinde ödül töreni gerçekleştirilecektir.

 

31-10-201931-10-201931-10-201931-10-201931-10-201931-10-2019

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.