MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OKULUM BİR(İNCİ) PROJESİ BAŞVURULARI BAŞLIYOR

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okulların fiziki durumu, öğrencilerin ihtiyaç ve yemek hizmetlerine ait memnuniyeti ölçüp, iyileştirmeye açık ve güçlü olan yönlerinin ortaya çıkartılması için “Okulum Birinci” projesi hayata geçirildi.
OKULUM BİR(İNCİ) PROJESİ BAŞVURULARI BAŞLIYOR

 

02-10-2018

            Müdürlüğümüze bağlı resmi okulların bahçelerinin, kantinlerinin ve beslenme alanlarının hijyen ve memnuniyet düzeylerinin standarda kavuşturulması için yeni uygulamaların geliştirilmesi ve eğitim ortamlarına uyarlanması amaçlanıyor. Proje süresince okullarımızda kantin, yemekhane, okul bahçesi ve okul koridorlarının etkin şekilde kullanılması, peyzaj düzeni, hijyen şartları ve ergonomikliği gibi hususlarda standartların geliştirilmesi sağlanarak, öğrencilerde özgüven ve sorumluluk duygusunun geliştirilmesi, yeni ilgi alanlarının ve becerilerin öğrencilere kazandırılması ve öğrencilerin bilimsel, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif alanlarda sosyal etkinlik çalışmalarını yapmalarını sağlamak adına yeni düzenlenmelerin okullara kazandırılması planlanmaktadır.

 

Proje kapsamında yönergede belirlenen standartlar üzerinden okulların 01Ekim-20 Kasım 2018 tarihleri arasında "En İyi Okul Kantini", "En İyi Beslenme Alanı-Yemekhane", "En Güzel Okul Bahçesi" kategorilerinde başvuru yaparak değerlendirilmeye alınması ve derece almaya hak kazanan okulların ödüllendirilmesi gerçekleştirilecektir.

Proje Yönergesi 1

Proje Yönergesi 2 

Proje Çalışma Takvimi

 Okulum Bir(İnci) Projesi Başvuru Formu için tıklayınız

 Not: Başvuru formu doldurulup ilgili görselleri ile birlikte kaydedilerek okulumbirinci48@gmail.com  mail adresi üzerinden gönderilecektir.

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.