MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okuryazarlık Seferberliği

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ve eşleri Hanımefendi Sayın Emine ERDOĞAN´ın himayelerinde Muğla´da Okuryazarlık Seferberliği başlatıldı.
Okuryazarlık Seferberliği

Ülkemizde herhangi bir nedenle eğitim öğretim hakkından yararlanamayan veya temel eğitimini tamamlayamayan vatandaşların okuryazar hale gelebilmeleri ve yarım kalan eğitimlerini tamamlayabilmeleri için Bakanlığımızca, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ve eşleri Hanımefendi Sayın Emine ERDOĞAN’ın himayelerinde “Okuryazarlık Seferberliği” başlatılmıştır.     

Bu doğrultuda, okuma yazma bilmeyen vatandaşlarımızın Halk Eğitimi Merkezlerinde açılacak kurslara devamlarının sağlanarak okuryazar haline getirilmeleri amaçlanmaktadır.

05 Mart 2018 tarihinde başlayacak olan kurslarda vatandaşlara 120 (yüz yirmi) saatlik 1. kademe kurs programı uygulanacak olup, bu kursu başarı ile bitiren vatandaşlarımız 180 (yüz seksen) saatlik 2. kademe kursunu da tamamlayarak ilkokul diplomasına eş değer belge alacaklardır.

Bu amaçla, il ve ilçelerde kurulan Yürütme Kurulları koordinesinde Bakanlığımızca belirlenen takvim doğrultusunda 05 Mart 2018 tarihinde Halk Eğitimi Merkezlerinde veya Halk Eğitim Merkezlerince ihtiyaç olunan bölgelerdeki belirlenen okullarda okuma-yazma kursları açılacaktır.

İlimiz ve ilçelerimizdeki okuma yazma bilmeyen vatandaşlarımızın kendilerine en yakın okul müdürlükleri ile Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüklerine başvurmaları gerekmektedir.

Okul müdürlükleri veya Halk Eğitimi Merkezleri ile irtibata geçemeyecek durumdaki vatandaşlarımız (Engelli, yaşlı, vb.) İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze ait 0(252) 280 48 37 numaralı telefon aracılığı ile başvuruda bulunarak yetkililerimizin kendilerine ulaşmalarını sağlayabilirler.

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.