MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Online Kazanım Değerlendirme Uygulama Kılavuzu

30 Nisan 2020 tarihinde yapılacak 8. sınıflar Online Kazanım Değerlendirme Uygulama Kılavuzu yayınlandı.
Online Kazanım Değerlendirme Uygulama Kılavuzu

MUĞLA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ONLİNE KAZANIM DEĞERLENDİRME UYGULAMALARI KILAVUZU

 

1.      Online Kazanım Değerlendirme Uygulaması 30 Nisan 2020 Perşembe günü iki oturum halinde uygulanacaktır. Sözel bölüm oturumu saat 13.30'da, sayısal bölüm oturumu saat 15.30'da başlayacaktır.

2.      SINAVIN YAPILIŞI:

A.     http://muglaodm.meb.gov.tradresine giriş yapınız. Duyurularkısmında yer alan "ONLİNE KAZANIM DEĞERELENDİRME UYGULAMASI" başlığını tıklayınız.

B.     Online kazanım değerlendirme uygulaması modülünde size okulunuz tarafından verilen kullanıcı adı ve şifreyi yazıp sisteme giriş yapınız.

C.      Her oturum için sınav modülüne giriş işlemleri tekrarlanmalıdır. Sınav modülüne girişlerde  aynı kullanıcı adı ve şifre   kullanılacaktır.

D.     Sınav modülüne giriş yaptıktan sonra ilgili oturama ait bölümü seçiniz (tıklayınız). Her oturuma ait bölüm başlama saatinde aktif olacaktır.

E.      Sözel bölüm oturumunda 50 soru vardır. Süresi 85 dakikadır. Sözel bölüm oturumu 13.30'da başlayacak 14.55'te sistem tarafından otomatik olarak sonlandırılacaktır.

F.      Sayısal bölüm oturumunda 40 soru vardır. Süresi 90 dakikadır. Sayısal bölüm oturumu saat 15.30'da başlayacak 17.00'de sistem tarafından otomatik olarak sonlandırılacaktır.

G.     Sınav süresinin bitiminden önce soruların cevaplamasını bitirdiyseniz "KAYDET" butonuna tıkladığınızda cevaplarınızı kaydederek sistemden çıkış yapabilirsiniz.

H.     Soruların cevaplandırılmasını bitirmeden "SÜRE" bitmiş ise cevaplar otomatik kaydedilecektir.

İ.       Cevap seçeneklerinden birden fazlasını işaretlemeniz durumunda cevabınız yanlış olarak değerlendirilecektir.

J.       Soru çözümüne istediğiniz sorudan başlayabilir ve  istediğiniz soruya dönebilirsiniz.

K.      Soru çözümlerini bilgisayar, tablet, cep telefonu gibi internet bağlantısı olan araçlarla gerçekleştirebilirsiniz.

3.      SINAV SONUCU ÖĞRENME:

A.   Sınav sonuçlarını 6 Mayıs 2020 Çarşamba günü http://muglaodm.meb.gov.tradresinde yer alan Sınav Sonuç Modülünden öğrenebilirsiniz.

B.   Okullar için önceden verilen şifreler geçerlidir.

C.    Öğrenci şifreleri okul müdürlüklerince sistemden alınarak öğrencilere bildirilecektir.

D.   Öğrenciler, http://muglaodm.meb.gov.tr adresinde yer alan Sınav Sonuç Modülünde Öğrenci/Veli Girişibölümünü seçerek okul müdürlüklerince verilecek "sonuç öğrenme şifresini" kullanarak kendilerine ait sonucu görebileceklerdir.

E.    Okul Müdürlükleri Tarafından Öğrenci Sonuç Öğrenme Şifresinin Alınması:

Sınav sonuç öğrenme modülüne giriş yapınız. Sol üst köşedeki "Genel Raporlar" sekmesine tıklayınız. Açılan bölümde "Öğrenci Şifre Listesini" seçiniz. Gelen ekranda Sınav Türü için LGS,  seviye için 8, Sınav için Online Kazanım Değerlendirme Uygulamasını seçerek öğrencilerinizin şifresini alınız.

 

 Ayrıntılar: http://muglaodm.meb.gov.tr/www/online-kazanim-degerlendirme-uygulama-kilavuzu/icerik/113

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.